Najlepsze z najlepszych - kalendarze na 2022 rok

12/09/2021

Czas na wasz i nasz ulubiony wpis na blogu, czyli przegląd kalendarzy na 2022 rok. Wszystkie propozycje są polskich marek, wszystkie są przepiękne, ale każdy jest inny i odpowiada na inne potrzeby. Z pewnością każdy znajdzie w naszym zestawieniu kalendarz idealny dla siebie. Zobaczcie nasze 22 propozycje!

W tym roku zaszalałyśmy i mamy 22 (!) kalendarze na 2022 rok. Liczba jest przypadkowa, choć świetnie zgrała się z rokiem. Tradycyjnie są to najlepsze z najlepszych, naszym zdaniem, polskie propozycje terminarzy. Coś dla kreatywnych, dla wielbicieli planowania, dla chcących się zorganizować i skupić na rozwoju osobistym, czy poszerzyć swoją wiedzę w przeróżnych kategoriach w przeróżnych kategoriach. Nie będziemy przedłużać, zapraszamy na przegląd!


Peperplans

A: To mój wybór na 2022! Tym razem dostępnych jest pięć wersji kolorystycznych: navy blue, rust orange, all black, blossom pink i classy beige. Ja oczywiście idę w róż (chociaż ta soczysta pomarańcza tez kusi) i jestem bardzo ciekawa tego układu tygodniowego (nie ma wersji z układem dziennym), w którym jest miejsce na codzienne notatki oraz listę zadań, a także plan, np. treningów, posiłków, pracy nad blogiem. Wygląda bardzo przejrzyście, bez zbędnych ozdobników. Na pewno w kolejnym zestawieniu podzielę się z wami wrażeniami. Dodatkowo w sklepie Paperplans dostępne są pakiety z naklejkami, długopisem, notesami, czy pudełkiem prezentowym. Format A5 w cenie 109 zł. 

Paperplans

Pan Kalendarz

A: Ten kalendarz niezmiennie zachwyca i zaskakuje wewnętrznymi grafikami. W przyszłorocznym egzemplarzu są srebrno-czarno-czerwone. To kalendarz, który zawsze jest pod ręką, bo format prawie A6 bez problemu zmieści się w torebce. Nie jest dla osób, które potrzebują przestrzeni do planowania, ale jest idealny do zapisania najważniejszych spotkań, zrobienia szybkich notatek, czy puszczenia wodzy wyobraźni i przyozdobienia istniejących grafik swoimi dziełami. Tradycyjnie do wyboru są cztery czarne okładki z wytłoczeniami: listki (mój faworyt), linie, deco i raster. Cena wynosi 79 zł. 

Pan Kalendarz

A: Oj długo zastanawiałam się nad wyborem tego kalendarza na kolejny rok, ale ostatecznie wypróbowanie innego układu tygodnia wygrało. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: morskim i beżowym z różowym grzbietem.  W środku sporo miejsca na notatki, zapisywanie celów, zadań, podsumowań oraz śledzenia nawyków. Łączy w sobie elementy standardowego kalendarza z kreatywnym bullet journal. To od was zależy, w jaki sposób wykorzystacie kropkowane strony. Kalendarz Pełen Czasu ma dodatkowo trzy wstążki do zaznaczania ważnych miejsc oraz pojemną kieszonkę z tyłu. Niestety gumkę zamykającą i na długopis trzeba dokupić. Format B5. Cena to 119 zł. 

Kalendarz Pełen Czasu

Madama

A: W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć produktów Madamy. Przetestowałyśmy już wszystkie i szczerze polecamy, choć każdy odpowiada na inne oczekiwania. Happy Planner to propozycja dla tych, którzy lubią prowadzić kalendarz jednocześnie realizując ukryte w nim zadania. W środku znajdziecie: mapę celów, sposoby na podniesienie energii, poznanie najważniejszych dla nas wartości, afirmacje, czy dziennik wdzięczności. Dostępny jest w wersji dziennej i tygodniowej z czterema różnymi okładkami do wyboru. Format A5, a cena to 129-139 zł. Planner Madamy wypełniony jest artystycznymi ilustracjami, motywującymi cytatami oraz inspiracjami. Znalazł się w nim też planner celu, listy zadań na każdą porę roku, miejsc do zwiedzenia oraz arkusze finansowe. Format A5, układ tygodniowy, trzy okładki do wyboru i cena w wysokości 129 zł. Na deser Minimal Planner, który towarzyszył mi w tym roku. Pisanie w nim było prawdziwą przyjemnością, bo ten papier, jak we wszystkich produktach Madamy, jest naprawdę wyjątkowy. Poza tym wewnątrz znajdziecie miejsce na zaplanowanie celów, wydatków, nawyków i sporo miejsca na notatki (na kropkowanych stronach!). W tym roku dostępny jest w trzech kolorach materiałowych okładek (ten burgundowy kolor jest przepiękny). Format A5, układ tygodniowy i dzienny. Cena to 129-139 zł.

Happy Planner

Planner Madamy

Minimal Planner


Papierniczeni

K: Co roku Papierniczeni przyciągają nas klasykami oraz nowościami. Właściwie powinnam napisać Klasykami, bo kalendarze o tej właśnie nazwie są ich sztandarowym produktem od lat. W tym roku do rodziny, w której są jeszcze Copper i Wycinki w termosie dołączył kalendarz dzienny Everyday. Wszystkie są minimalistyczne i otwierają się na płasko. Moją uwagę przykuły piękne kolory: błękit, róż i szałwia. Ceny wahają się od 76 do 96 zł. Dostępne są różne formaty. 

Papierniczeni - Copper

Papierniczeni - Everyday

Papierniczeni - Klasyk

Papierniczeni x Wycinki w termosie
 

Sezonownik

A: Sezonownik powraca! Po przerwie w ubiegłym roku wrócił kalendarz, który jest wypełniony ciekawostkami ze świata natury. Tym razem zachęca do otwarcia się na życie bliskie naturalnym rytmom pór roku. Przeczytamy o fazach Księżyca, równonocy, przesileniu, mocy ziół, drzew i kamieni. Ma układ tygodniowy z miejscem na notatki. Format A5, okładka czarna w cenie 64 zł.

Sezonownik


Papiery Wartościowe

K: Papiery wartościowe to zawsze piękne produkty i ciekawe współprace. W tym roku na okładkę trafił projekt Olki Osadzińskiej, a sam kalendarz przeszedł metamorfozę. Nie jest to już tylko kalendarz, a zestaw, który można spersonalizować wedle swoich upodobań. Do wyboru mamy okładkę oraz dwa wkłady - kalendarz i notatnik. Kalendarz tradycyjnie jest tygodniowy, ale można wybrać między układem pionowym a poziomym. Do każdego z elementów można ponadto dobrać wzór okładki. Jeśli jednak od nadmiaru możliwości zakręci się wam w głowach, zawsze możecie wybrać któryś z gotowych zestawów. Co istotne dla papierniczych freaków, w tym roku kalendarze rozkładają się na płasko, a papier ma przyjemniej kremową barwę. Cena każdego z zestawów to 149 zł.

Papiery Wartościowe x Olka Osadzińska


Minimalife

K: Kalendarze Minimalife to pastelowe kolory o działających na wyobraźnię nazwach, delikatne złote tłoczenia i sporo miejsca na plany i podsumowania. Dostępne są w wersjach tygodniowej i dziennej. Posiadają tasiemki do zaznaczania, gumkę zamykającą, gumkę z tyłu oraz kieszonkę na drobnostki. Do tego istnieje możliwość spersonalizowania kalendarza poprzez dodanie na okładce napisu np. imienia, inicjałów, czy nazwy firmy. Format jest zbliżony do A5, a ceny mieszczą się w przedziale 119 - 129 zł + 30 zł za personalizację.

Minimalife - planner tygodniowy

Momonde

A: To jeden z tych plannerów, które są tutaj nie pierwszy raz.  Miałam okazję zobaczyć go na żywo i to naprawdę porządny kalendarz. Dostępny jest w układach tygodniowym i dziennym oraz w dwóch wersjach: standardowej i PRO dla profesjonalistów (tutaj znajdziecie harmonogram godzinowy na każdy dzień). Poza tym planner posiada arkusze finansowe, miejsce na listy zadań, priorytety, czy wyzwania trzydziestodniowe. Do wyboru sześć okładek (gładkich i kwiatowych), możliwość personalizacji. Dodatkowo w zestawie mamy naklejki i bawełniany woreczek. Format A5, ceny od 129 do 139 zł.

Planner PRO

Planner 2022

Joanna Osińska

K: Na artystyczne kalendarze Joanny Osińskiej trudno nie zwrócić uwagi. Głównie ze względu na nasycone kolory okładek będące przedłużeniem jej malarskiej twórczości. Nie znajdziecie tutaj plansz do planowania i rozbudowanych map celów, ale za to sporo pustych stron na szkice i notatki oraz recyklingowane kartki ze skórką z grejpfruta i w kolorze kwiatów orchidei. Układ kalendarza jest tygodniowy, format to A5, a cena 119 zł.

Joanna Osińska - kalendarz 2022
 

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

K: Muzeum Narodowe we Wrocławiu kolejny raz przygotowało świetny kalendarz, który przyciąga soczystą pomarańczową okładką i genialnym dizajnem. Do współpracy przy tworzeniu tegorocznego egzemplarza zaproszono artystkę Annę Pol, która swój projekt oparła na motywie miłości widzianej oczami artystów. Wybór tematu jest niezwykle aktualny choćby za względu na pandemicznych doświadczenia samotności i izolacji. W środku znajdziecie reprodukcje pochodzące ze zbiorów wrocławskiego muzeum. Układ kalendarz jest tygodniowy, a format zbliżony do A5. Cena to 40 zł.

Kalendarz Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Kalendarz warszawski

K: Kolejną artystyczną propozycją, tym razem dla wielbicieli mody, jest Kalendarz warszawski, czyli kalendarz przygotowany przez Muzeum Warszawy. Tematem przewodnim wydania 2022 jest warszawski szyk który odnajdziecie zarówno na zdjęciach muzealnych eksponatów jak i w projekcie okładki, którą zaprojektowała Joanna Bębenek. Format zbliżony do A5, układ tygodniowy. Cena to 27 zł.

Kalendarz warszawski

Paper Goods

K: Proste, ekologiczne, w formacie, który zdecydowanie się wyróżnia - tak chyba najkrócej można opisać kalendarze Paper Goods. Choć właściwie to nie wszystko. Nie sposób nie dodać, że mimo dość sporych wymiarów (21 x 21 cm) są bardzo lekkie i przyciągają wnętrzem, które mimo swojego minimalizmu jest bardzo wyraziste. Układ tygodniowy. Cena: 119 zł. 

Eco Calendar - Paper Goods


Her Impact

A: To coś nowego. Z jednej strony to zwyczajny kalendarz z układem tygodniowym i miejscem na notatki, a z drugiej wypełnione cytatami narzędzie z zadaniami z zakresu organizacji, biznesu, czy budowania marki. Ciekawa propozycja dla osób, które prowadząc kalendarz chcą się też podszkolić, tak mimochodem. Dostępny jest w dwóch kolorach, różowym i fioletowym. Format A5. Cena wynosi 79,99 zł. 

Her impact


Ogarniam się

K: Jak sama nazwa wskazuje plannery Ogarniam się stworzone są po to, żeby zapanować nad swoim życiem. Sztandarowym produktem firmy są te na spirali, które można modyfikować zgodnie z preferencjami, jednak to te książkowe, mimo sprecyzowanej formy, wpadły nam w oko. Głównie dlatego, że nic nie wbija się w rękę przy pisaniu ;) Planner zawiera: listy zadań, szablony na adresy i kontakty, szablony do śledzenia nawyków, szablony do wypisania urodzin i rocznic, wishlisty i strony na notatki. Jego układ jest tygodniowy. Do wyboru są trzy urocze okładki. Cena to 54,90 zł.
 
Kalendarz książkowy 2022 Ogarniam się

 Dziennik Kobiety Niezależnej

A: Na koniec kolejna nowość. Dziennik Kobiety Niezależnej to propozycja od Kamili Rowińskiej, trenerki biznesu, umiejętności miękkich i dyplomowanego coacha. Kalendarz pomoże podsumować ubiegły rok i zaplanować kolejny. Mamy to karty do zaplanowania wydatków rocznych i miesięcznych, koło życia, cele miesięczne, miejsce na wnioski oraz sukcesy tygodnia. Uważam, ze to naprawdę fajna propozycja, która pozwala śledzić rozwój i doceniać osiągnięcia. Dodatkowo w pakiecie jest dostęp do dedykowanych materiałów wideo. Występuje w sześciu kolorach okładek, ma układ tygodniowy z podziałem godzinowym oraz format A5. Cena wynosi 127 zł.
Dziennik Kobiety Niezależnej 2022

Uff...koniec. Sporo tego, ale podobno od przybytku głowa nie boli. Jesteśmy pewne, że w tegorocznym zestawieniu absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym kalendarz to również świetny pomysł na prezent.

Przyjemnego planowania!
Angelika i Kinga

 

Fot. 1 Polina Kovaleva, Pexels

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl