Jak rozpoznać talenty, rozruszać ciało i przetrwać remont, czyli wakacje w pięciu punktach

8/22/2021

Wakacyjne miesiące, jak zawsze mijają szybko, ale tegoroczna prędkość to jakaś przesada. Zanim zdążyłyśmy się obejrzeć mamy już koniec sierpnia, pachnie jesienią i zaczynamy przypominać sobie o naszych szkolnych rytuałach papierniczych z przeszłości. Póki co mamy jednak dla was podsumowanie lipca i sierpnia w pięciu punktach. Jest co nieco do oglądania, więc będzie co robić w wydłużające się wieczory. Jest też coś dla umysłu i ciała. Zobaczcie koniecznie ;)


Nie wiemy, jak wy radzicie sobie z odchodzącym latem, ale my całkiem dobrze. Widzimy już na horyzoncie wszystkie odmiany dyni, z których będziemy robić nieprzyzwoite ilości ciasta dyniowo-mandarynkowego, curry i pumpkin spice latte. Dla nas bomba. Na Angelikę czeka również urlop, więc o narzekaniu nie ma mowy. Tymczasem pora podsumować wakacje. Zapraszamy :)

Wnętrzarski kanał na youtubie Karoliny Szyszki

K: W związku z tym, że od dwóch miesięcy moje życie krąży wokół generalnego remontu mieszkania, jeszcze bardziej niż dotychczas, mam radar nastawiony na treści związane z urządzaniem wnętrz. Tak trafiłam na kanał prowadzony przez Karolinę Szyszkę, właścicielkę pracowni projektowej Grupa NONO. Polecam jeśli szukacie rzeczowych informacji dotyczących planowania funkcjonalnych pomieszczeń, doboru materiałów, ostatnich trendów wnętrzarskich czy wskazówek dotyczących wyboru architekta wnętrz.


Talenty Gallupa

A: Do poruszenia tego tematu zainspirowało mnie ostatnie wyzwanie Pani Swojego Czasu Jak znaleźć pomysł na siebie?, w którym oczywiście brałam udział (chyba zbliżająca się 30 motywuje mnie do znalezienia zajęcia idealnego). Może część z was spotkała się z terminem talenty Gallupa lub CliftonStrengths. To zbiór 34 talentów widocznych w zachowaniach ludzi, który został stworzony przez Instytut Gallupa. Talent jest tutaj definiowany, jako naturalny wzorzec myślenia, działania i odczuwania, który może zostać produktywnie wykorzystany. Każdy człowiek posiada kombinacje tych 34 talentów, z czego pięć jest dominujących, a poznanie ich pozwala rozpocząć pracę nad swoimi mocnymi stronami i kierunkami rozwoju. Jak rozpoznać swoje talenty? Trzeba zrobić test przygotowany przez Instytut - 177 pytań/stwierdzeń i na każdą odpowiedź jest 20 sekund. Koszt to 105 zł (poznanie dominującej piątki) oraz 255 zł (pełny obraz kombinacji 34 talentów), ale warto zerkać na bardzo korzystne promocje. Jednak test to dopiero początek drogi, bo praca z własnymi talentami to rozpoznanie, zrozumienie i wykorzystanie ich w codziennym podejmowaniu decyzji i większej satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym. Moje top pięć to: Bliskość, Rozwijanie innych, Naprawiania, Odpowiedzialność i Indywidualizacja. Polecam wam gorąco blog Dominika Juszczyka oraz jego podcasty, bo to prawdziwe kompendium wiedzy o CliftonStrengths. Zachęcam też wszystkich do wykonania samego testu, naprawdę będziecie zaskoczeni wynikami! A! Wyzwanie Pani Swojego Czasu też gorąco polecam ;)

Dżentelmeni | film Guya Ritchiego 

A: To nie jest premiera miesiąca. Ba! To nawet nie jest tegoroczna nowość. To produkcja z 2019 roku, którą niedawno obejrzałam po raz... piąty i pomyślałam, że koniecznie muszę wspomnieć o niej w polecajkach na blogu. Dżentelmeni to film gangsterski w reżyserii Guya Ritchiego, który za każdym razem wciąga tak samo (za piątym też!). Zachwycił mnie błyskotliwymi i zabawnymi dialogami, zręcznie wprowadzonym czarnym humorem oraz elegancją bohaterów z londyńskiego półświatka. W obsadzie Matthew McConaughey w roli Mickey'go Pearsona - marihuanowego bossa, Charlie Hunnam jako Ray - doradca Pearsona (jego postać jest świetna!) i  Hugh Grant grający irytującego dziennikarza Fletchera (ponownie zrywa z wizerunkiem króla komedii romantycznych, jak w serialu Od nowa). To oczywiście nie koniec świetnej obsady i zaskakujących postaci, cały film jest niezwykle dynamiczny i przepełniony świetnymi zdjęciami i naprawdę ciekawymi wnętrzami (oglądając, koniecznie zwróćcie uwagę na dom Raya!). W tym filmie wszystko ze sobą gra, widz ani przez moment się nie nudzi, sceny akcji przeplata humor, opowiedziana historia nie jest oczywista, retrospekcja ożywia teraźniejszość. Podsumowując... musicie zobaczyć ten film! Tymczasem ja obejrzę go po raz szósty ;)


Ewolucje w hamaku, czyli aerial joga

K: Wygląda na to, że tego lata testuję całkiem sporo różnych aktywności. Pomijając zbijanie kafelków w mieszkaniu próbowałam między innymi aerial jogi. Potraktowałam to jako eksperyment, bo nigdy wcześniej nie ćwiczyłam jogi w żadnej jej odmianie. Z drugiej strony wszystkie te ewolucje wykonywane nad ziemią zawsze zwracały moją uwagę. Pewnie stąd te kilka lat spędzonych na treningach pole dance. Na aerialu  zamiast metalowej rurki mamy miękki hamak, który pozwala wykonywać ćwiczenia zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Pomaga on również wchodzić do pozycji, które ciężko wykonać z ziemi, poruszać się z większą gracją i całkiem nieźle odprężyć. Właściwie nie jest to typowa joga, a raczej połączenie jogi, ćwiczeń rozciągających, fitnessu, akrobatyki i tańca. Warto spróbować.
 
 
K: Ostatnio moja obecność na Instagramie jest marginalna. Po prostu nie potrafię rozciągnąć doby i być kreatywna na tylu polach. Udało mi się jednak trafić na całkiem ciekawy wnętrzarski profil. Bogna, która jest jego autorką, jest architektką wnętrz i prowadzi studio projektowania wnętrz. Na insta dzieli się swoją wiedzą i inspiracjami. Jest o stylach, aranżacji, błędach w projektowaniu i wielu innych rzeczach. Jeśli więc tak jak ja remontujecie, albo interesujecie się tego typu treściami z innych względów, koniecznie zajrzyjcie.

Dajcie znać czy wy też ostatnio coś odkryliście, albo czy odkryliście coś dzięki naszym poleceniom.
Udanej końcówki wakacji,
Angelika i Kinga

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl