Plannery niedatowane - najlepsze z najlepszych

1/10/2021

Po przeglądzie kalendarzy na rok 2021 przyszedł czas na plannery, z którymi można zaczynać w dowolnie wybranym momencie. Wybrałyśmy dla was tylko takie, po które same byśmy sięgnęły, czyli jak zwykle, najlepsze z najlepszych. Zapraszamy!


Impulsy do rozpoczęcia planowania mogą być różne. Dla nas to zazwyczaj jest początek roku, ale przecież może to być również dzień urodzin, początek ważnego projektu, rozpoczęcie przygotowania do ślubu, czy chęć zmiany swojego stylu. Cokolwiek. W każdej z tych sytuacji idealnie sprawdzi się planner, który nie jest przypisany do konkretnego roku i z którym można zacząć w każdym momencie. I właśnie takie opcje tu mamy. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich swój ideał.  

Piękne Przydatne (niedostępny w 2022 roku)


K: Na stronie Piękne i przydatne przeczytałam: Wymiataj w życiu bez nadmiaru zadań. I to jest zdanie, które powinno przyświecać w procesie planowania. No bo wiadomo, warto notować zadania, bo pomaga to nie zgubić się w chaosie życia, trzeba jednak robić to rozsądnie. Bez narzucania sobie zbyt długiej listy zadań, bo to zwykle doprowadza do frustracji. Ale do rzeczy. Piękne i przydatne to planner w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, którego okładka i wnętrze zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Układ plannera jest tygodniowy z kartami do planowania miesięcznego i kwartalnego. Zmieścicie w nim całe dwanaście miesięcy. Posiada także tabelki, w których można rozpisać stały harmonogram, strony do tworzenia własnych list (np. miejsc do odwiedzenia czy książek do przeczytania) oraz sporo miejsca na notatki. W rozkładzie tygodniowym spodobało mi się miejsce na rzeczy ważne w tym tygodniu oraz rzeczy na późniejFormat plannera to nieco większe A5. Cena wynosi 99 zł.

Momonde A: Momonde pojawiło się już w naszych zestawieniach kalendarzy, ale Planner niedatowany jest tu premierowo. Pozwala zaplanować 184 dni (pół roku), ale dodatkowo zawiera plan roczny z rozkładem miesięcznym i dziennym oraz 12 arkuszy z planem finansowym i trzydziestodniowym wyzwaniem. Na końcu kolejne niespodzianki, miejsce na zaplanowanie szkoleń, urlopów, celów i zapisanie najważniejszych wydarzeń. W zestawie z planerem jest zestaw naklejek, bawełniany woreczek oraz skrócony kalendarz. Myślę, że to ciekawa propozycja dla tych, którzy nie potrzebują planowania każdego dnia lub chcą rozpocząć swoja planerową przygodę. Niedatowany Momonde występuje w formacie A5 (260 stron) i ma możliwość dodatkowej personalizacji w postaci tłoczonego monogramu i metalowych okuć. Do wyboru jest sześć okładek (Black Coffee, Chili Red, Dusty Pink, Bubblegum, Nostalgic Mood i Tropical Breeze), a cena wynosi 119 zł.

 

Jaśnie Plan


K: Jaśnie Plan to nie tylko piękny notes w lnianej oprawie z elegancko wytłoczonym napisem, ale także konkretne narzędzie do planowania, oparte o naukowe metody z zakresu wyznaczania celów i psychologii pozytywnej. Na pierwszych kartach znajdziecie opis Jaśnie Koncepcji oraz wprowadzenie do procesu planowania, które pomoże w pełni wykorzystać potencjał planera. W środku kryją się między innymi: strony wspierające realizację celów, Nawykownik, Codziennik, czy miejsce na planowanie i refleksję. Ponadto każdy kwartał w planerze zaczyna się od cytatu z kultowego polskiego filmu. Moją uwagę przykuła również wyklejka przywołująca na myśl lastryko, która została wykonana z papieru powstałego z odpadów kawy. A jeśli już jesteśmy przy papierze, to mamy tutaj do czynienia z papierem z certyfikatem FSC o gramaturze 120 g. W Jaśnie Planie możecie zaplanować 12 dowolnych miesięcy. Jego format to nieco szersze A5. Cena wynosi 129 zł.
 

Pani Swojego Czasu 


A: Planer Pełen Czasu ponownie w naszym zestawieniu. Nadal dostępny jest w dwóch formatach, B5 (265 stron) i A5 (180 stron) oraz z szerokim wyborem kolorów i wzorów okładek, które cały czas się zmieniają. To idealny wybór dla tych, którzy lubią planować kreatywnie i po swojemu. Dobrej jakości papier, dużo miejsca na notatki i moje ulubione kropkowane strony. Czego chcieć więcej? A dodatkowo można dokupić Wzornik Kreatywnego Planowania, czyli zbiór ramek, nagłówków, małych rysunków, nazw dni tygodnia i wiele innych, które z łatwością można przenieść do swojego planera. Koniec z wielogodzinnym poszukiwaniem pomysłów na Pintereście, teraz wszystko jest pod ręką na zaledwie 28 stronach (wybór znaczniej prostszy niż miliony tablic w internecie). Na pewno spodoba się, tym którzy zaczynają swoją przygodę z Bullet Journal i planerami bez dat. Ceny bez zmian wynosi odpowiednio 79,00 - 99,00 zł, wzornik 24,90 zł.


Paper Love - Magdalena Tekieli


K: Plannery zaprojektowane przez Magdalenę Tekieli to zawsze prawdziwa wizualna uczta. Już wcześniej pokazywałyśmy wam jej projekty, w tym między innymi piękny kalendarz stworzony w zeszłym roku dla Zakopanego. Najnowsze okładki to połyskujące róże inspirowane francuskim miastem Grasse, słynącym z produkcji perfum oraz geometryczne wzory, przeplatane tłoczonym złotem. Łącznie pięć opcji. Właściwie 10, biorąc pod uwagę fakt, że każda dostępna jest z gumką lub zapięciem japońskim do wyboru. W środku oprócz podstawowych elementów takich jak planner roczny i tygodniowy, znajdziecie miejsce na szkice i notatki, szkicownik do rysowania w perspektywie, kieszonkę na dokumenty, czy wyklejkę z nadrukiem linijki. Format plannera to A5. Miejsca wystarczy na rok planowania. Warto zaznaczyć, że papier użyty do jego produkcji w stu procentach pochodzi z recyklingu. Cena to 79 zł.

 

Papierniczeni
A: W zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji od Papierniczeni. Dwa z nich, Kleks i Klasyk, już pojawiły się we wcześniejszych wpisach z niedatowanymi planerami. Nowością jest Monolit, co prawda od Kleksa różni się tylko okładką, ale jaką! Czarna, matowa z wytłoczonym monolitycznym kształtem i napisem "PLAN". Niby nic niezwykłego, a jednak przyciąga uwagę. Poza tym wszystkie trzy planery to minimalistyczne okładki otwierane na płasko oraz przejrzyste wnętrze, które pozwala na zaplanowanie 54 tygodni. I jeszcze jedna rzecz charakterystyczna dla produktów Papierniczeni - kropkowane strony. Uwielbiam je, naprawdę jakoś lepiej się na nich pisze. Formaty zbliżone do A5, a ceny wahają się od 60 do 84 zł.


Simple Planner


K: Większość plannerów, które wam pokazałyśmy jest tygodniowa, jednak jeśli lubicie planować w rozkładzie dziennym, to ta propozycja może być dla was intersująca. Simple planner pozwala na szczegółowe zaplanowanie sześciu miesięcy. To może być czas jakiegoś projektu, wyzwania lub czas na zmianę nawyków. Cokolwiek chcecie. Planner zawiera narzędzia do planowania roku, kwartału, miesiąca, tygodnia i dnia. Ponadto posiada specjalne plany przydatne do opisu dużych pomysłów, domowy plan finansowy, specjalne karty do zaplanowania przyjęcia, podróży czy świątecznych prezentów i wiele innych elementów ułatwiających organizację. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych ze złotymi napisami. Format plannera to A5, a cena 95 zł.  


Paper Plans 


A: Ten planer możecie kojarzyć z ubiegłorocznego zestawienia. Nadal nas zachwyca, a w tym roku dodatkowo dostępne są trzy nowe okładki z napisem Journal w pięknych, intensywnych kolorach: czarnym, czerwonym i zielonym oraz złoconymi brzegami kartek. Wygląda bardzo elegancko, a w środku kryje miejsce na plany, cele i podsumowania roczne oraz miesięczne, układ tygodniowy z podziałem na kolumny, inspirujące cytaty i kropkowane strony na notatki (!). Bez przesady i zawiłości, taki prosty układ wręcz zachęca do planowania. Format A5 i 240 stron. Ceny w zależności od okładek od 129 do 109 zł (teraz na promocji 109 - 99 zł).


Paper Goods: Recycled Planner


K: Ten planner z pewnością przypadnie do gustu tym z was, którzy nie lubią dźwigać. Tak jak kalendarze projektu Paper Goods jest wykonany z lekkiego papieru wolumenowego, który sprawia, że jego waga wynosi zaledwie 200 g. Planner wykonany jest ręcznie, a jego oprawa szyta. Na okładce znajduje się miejsce na wpisanie roku. Układ plannera jest tygodniowy, a format to nieco poszerzone A5. Cena wynosi 80 zł.


MinimalifeA: Niedatowany planer Minimalife już znacie. Charakterystyczna pudrowa okładka w złocone heksagony i 224 strony na zaplanowanie 12 miesięcy. Dodatkowo miejsce na plan podróży, celów, analizy budżetu czy kontroli nawyków. Jednak to nie wszystko, co oferuje Minimalife. W ofercie pojawił się nowy produkt - Bullet planer MINIMALINE LIV. Patrząc obiektywnie to po prostu notes. Na szczęście nasze zestawienie to w 100% subiektywny przegląd, więc dodam, że okładka jest przepiękna, pudrowa z lineranym złoconym rysunkiem twarzy, gumka złota, a trzy tasiemki są kolorystycznie dobrane idealnie. A to jedna z sześciu okłądek do wyboru. W środku 256 kropkowanych (!) stron, które tylko czekają na zapiski, rysunki, tabelki, listy i co tam jeszcze dusza zapragnie. To ciekawa alternatywa dla ustrukturyzowanego planera. Oba produkty sa w formacie A5, a cena to odpowiednio 89 i 79 zł. 


Stylowy planner 

K: Lubię papier i lubię modę, dlatego takie opcje jak ta znajdują szczególne miejsce w moim sercu. W tym przypadku nie bez znaczenia jest również fakt, że śledzę na youtubie kanał Zosi, która jest autorką tego organizera. Skupiając się jednak na konkretach, Stylowy planner powstał nie tylko po to, aby uporządkować plany, ale także garderobę. Poza takimi elementami, jak miesięczne i tygodniowe rubryki do planowania, znajdziecie tu również ciekawostki, porady modowe, inspirujące cytaty, urozmaicające planowanie tygodnia, 10 merytorycznych kart modowych oraz dwie listy zakupów do samodzielnego uzupełnienia, aby wesprzeć przemyślane budowanie  garderoby. Miejsca do planowania wystarczy na 12 dowolnych miesięcy. Format plannera to A5, jego układ jest tygodniowy, a cena wynosi 117 zł.

Jak zwykle mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże wam w wyborze plannera, z którym zaplanujecie ważny dla siebie okres czasu, albo który podarujecie komuś w prezencie.
Do następnego razu,
Angelika i Kinga 


You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl