Joseph Joseph, czyli design i funkcjonalność na co dzień

6/19/2019

Czy ikona designu może być niepełnoletnia? Oczywiście! Tutaj nie ma żadnych obostrzeń wiekowych, liczy się  przede wszystkim pomysł (i jeszcze kilka czynników). Dziś przedstawię całą markę, bo mam przeczucie, że kolejne produkty z ich asortymentu staną się ikonami. A wszystko zaczęło się od ...deski od krojenia Chop2Pot. Wielofunkcyjność, prostota i odrobina humoru. Poznajcie rodzinną markę Joseph Joseph.

Index Regular | Fabryka Form

Dzisiejszy wpis będzie pełen zachwytów, ochów i achów nad zupełnie zwykłymi rzeczami — artykułami kuchennymi. Brzmi dziwnie, bo bez przesady, żeby rozbijać na czynniki pierwsze zestaw misek, nóż czy chochlę. Cóż, czy to nie sztuka ułatwić prozaiczne czynności, odmienić i dodać szczyptę designu do codziennego życia? Z takiej wizji powstała marka Joseph Joseph i ja się pod tym podejściem zdecydowanie podpisuje! Zapraszam na wpis, który, przyznaje się od razu, jest trochę moją wishlistą (a w zasadzie jej początkiem). Poznajcie codzienne niecodzienne przedmioty!


Richard i Antony Joseph to bracia, którzy z pasji do designu i gotowania w 2003 roku stworzyli markę Joseph Joseph produkującą akcesoria kuchenne. Oczywiście niemały wpływ na powstanie koncepcji firmy miała manufaktura szkła prowadzona przez ojca i dziadka, gdzie bracia stawiali swoje pierwsze projektowe kroki. Obecnie firma swoją innowacyjnością, funkcjonalnością i ciekawym stylem podbija cały świat, a pomyśleć, że zaczęło się od...deski do krojenia.

Flagowym produktem braci Joseph była deska do krojenia Chop2Pot. Co innowacyjnego i designerskiego może być w desce do krojenia? Bardzo wiele! Pomyślcie tylko, kroimy warzywa na sałatkę i kolejno przerzucamy je do miski. Ile z nich ląduje na blacie, podłodze, nie-w-misce? I ta potrzeba zwykłego usprawnienia przygotowywania posiłków przyświecała (i przyświeca) Richard'owi i Antony'emu w tworzeniu kolejnych produktów. Wracając do deski, ma ona bardzo prosty "myk", jednym ruchem jej boki się składają, a nasze warzywa (czy cokolwiek innego) wpadają prosto do naczynia. Funkcjonalność. Innowacja. Design. Siła tkwi w prostocie.


Chop2Pot | Fabryka Form

Produkty Joseph Joseph to połączenie praktyczności, wysokiej jakości materiałów i zaskakującej wielofunkcyjności. Do powtarzanych wielokrotnie we wpisie określeń dodałabym jeszcze... humor. Soczyste kolory, zabawne kształty i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Poza wspomnianą deska warto przedstawić dwa kolejne przedmioty. Pierwszym jest komplet misek i miarek kuchennych Nest 9 Plus. Dlaczego zachwyca? Bo zajmuje niewiele miejsca i pełni kilka funkcji. Otóż te miski nie tworzą konstrukcji Krzywej wieży w Pizie, która grozi zawaleniem przy każdym otwarciu szafki — wszystkie elementy idealnie chowają się w największej. A co do funkcji, w zestawie jest pięć miarek, dwie misy, durszlak oraz sito, czyli wszystko, czego potrzebujemy. Drugi przedmiot to waga kuchenna Triscale, która jest mniejsza niż korkociąg. Rozkłada się w trójnóg, ma wyświetlacz LCD, dotykowe przełączniki i funkcję Add&Weight, czyli wprost stworzona do przygotowywania wypieków.
Nest 9 Plus | Fabryka Form


Zachwalam, zachwycam się i to nie jest żadna hipokryzja z mojej strony. Bowiem wypróbowałam i jestem szczęśliwą posiadaczką noża do pizzy Disc. Kroi jak marzenie i serwując domową pizzę, czuję się jak pizzaiolo (choć nie wiem, czy on pizze kroi). Wygląd noża jest oczywiście nietypowy, bo okrągły, ale bez "rączki". Rękojeść jest silikonowa, a jednym ruchem ten silikonowy pasek zamienia się w osłonkę ostrza.


Disc | Fabryka Form

Marka Joseph Joseph ma w swojej ofercie kilkadziesiąt produktów i ciągle dodają nowe. Znajdziecie je w naprawdę wielu sklepach, stacjonarnie w Homli i home&you, a online np. w Fabryce Form. Ceny od 39 do ok.1400 zł. Jestem ciekawa, które artykuły będą dla was największym odkryciem i skradną wasze serce.


Do napisania,
AngelikaYou Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl