Najpiękniejsze kartki świąteczne - papierowe cuda, które sprawią radość bliskim

12/06/2018

W czasach kiedy w skrzynkach na listy znajdujemy przede wszystkim rachunki i ulotki reklamowe, kartki świąteczne cieszą sto razy bardziej. Nie jakieś sms-y czy maile, tylko papierowe kartki, które możemy postawić na komodzie lub powiesić na lodówce. Przygotowałam kilka propozycji, które ucieszą waszych bliskich i oczywiście was.Przychodzi grudzień i człowiek z marszu staje się bardziej sentymentalny. Jakiś taki podatny na świąteczne piosenki i te wszystkie migające światełka. I nawet teraz, kiedy za oknem zamiast śniegu pada deszcz, pomyślałam, że to idealny moment, żeby zainaugurować sezon na wosk o zapachu jabłka z cynamonem. Kolejnym krokiem będzie oczywiście grzane wino oraz wizyta na jarmarku świątecznym. Przyszło mi na myśl, że nawet można to połączyć. A skoro moje myśli zabrnęły tak daleko to znaczy, że trzeba zaopatrzyć się w kartki świąteczne. Kolejny raz przeszukałam więc internet i znalazłam tam takie cuda, że przynajmniej część z nich widziałabym oprawione w ramki. I ja się tą wiedzą o pocztówkach podzielę. Żeby więcej osób mogło się nim cieszyć. Zapraszam na świąteczne łowy ;) (Nagłówki przenoszą do stron z kartkami).

Love Prints

Fot. za: Love Prints
Patrzę na te kartki i siłą muszę się powstrzymywać, żeby nie biec po choinkę. Jakoś mi się tak zimowo zrobiło. Czuję więc zapach jabłka z cynamonem i patrzę na kąt, w którym jeszcze stoi fikus. I mam już w głowie lampki i zielone gałęzie. A akwarelki Love Prints idealnie dopełniają całość.

Lulilaki

Fot. za: Lulilaki
Podobno bez jemioły roczek goły. Prawda to czy nie, lepiej się zabezpieczyć. I innych ;) A jeśli jemiołę wolicie w żywej postaci, skuście się na choinkę, prezent lub renifera. A co! Mnóstwo możliwości czeka w Lulilaki.   

Cocoshki

Fot. za: Cocoshki
W Cocoshkach takie małe cuda, których w ogóle się nie spodziewałam. To takie święta w pokoju dziecięcym, ze zwierzątkami i bajkami. Rozgośćcie się tam w świątecznych klimatach. 

Rzeczownik

Fot. za: Rzeczownik
Rifle Paper sprawdza się na co dzień i sprawdza się w święta. O, jak dobrze, że mamy Rzeczownik, który dba, żeby nam nie zabrakło takich wzorów. A przy okazji radości na Boże Narodzenie <3

Mysi ogonek

Fot. za: Mysi ogonek
Niby kartki, a jakby gotowa dekoracja zimowo-świąteczna. W ramkę i do pokoju, zwłaszcza dziecięcego. Mysi ogonek tworzy przepiękną opowieść. 

Paper Project

Fot. za: Paper Project
Zimowy klimat, zabawa i dużo śniegu. Doczekamy się go w grudniu? Oby na Boże Narodzenie! Tymczasem macie go tutaj. Pod dostatkiem ;) Taką prognozę ma dla na Paper Project. 

Pieskot

Fot. za: Pieskot
Czym byłyby święta bez rodziny? Pewnie niczym szczególnym. Kto podjadałby uszka, kto czekałby na pierwszą gwiazdkę i kto narzekałby, że znowu nie ma śniegu? A Pieskot ma kartki z rodziną. I inne również. Ilustrowane przez młodych polskich artystów. 

Lemon Ducky

Fot. za: Lemon Ducky
Zwierzęta królują też w Lemon Ducky. Nic dziwnego. Temat jest wyjątkowo wdzięczny. I przywodzi na myśl bajki, które pojawiają się w świątecznym okresie. Zresztą tego typu kartek w ogóle nie trzeba wysyłać. Mona wykorzystać je jako dekorację lub włożyć do prezentu.

Noteka

Fot. za: Noteka
Zima, ale z nutką orientu. Kartki, które znalazłam w Notece przywodzą mi na myśl sztukę japońską i zwracają na siebie uwagę. Za projekt odpowiedzialny jest duet Suska & Kabsch. Cudo!  

I co wy na to? Udzieliła się wam magia świąt? 
Kinga

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl