Atrakcje na jesienne wieczory i weekendy, czyli październikowa przerwa na kawę

11/07/2018

To niewiarygodne, ale październik już za nami. Mamy listopad. Tak piękny i słoneczny, że śmiało można planować wycieczki rowerowe i długie spacery. Tymczasem serwujemy kawę. Z cynamonem ;) A do niej dwa filmy, dobre jedzenie, super wydarzenia i coś do poczytania. Rozgośćcie się. 



Zbliża się koniec roku. Oznacza to między innymi, że już niedługo na blogu pojawi się przegląd kalendarzy i planerów na nadchodzący rok. Nie możemy się tego doczekać, bo same wciąż szukamy ideału. Tymczasem zapraszamy na podsumowanie października. Bierzcie kawę i siadajcie ;) 

Do obejrzenia

A: To film, który wzbudzał kontrowersje na długo przed premierą. Zdaniem wielu miał być atakiem na Kościół, a moim zdaniem nie atakuje nikogo. Pokazuje słabość człowieka oraz zaślepienie powodowane chęcią zdobycia władzy i pieniędzy. Kościół natomiast zdaje się funkcjonować podobnie do przedsiębiorstwa. Smarzowski stworzył mocny obraz, który zmusza do refleksji. W czasie seansu wszelkie komentarze stopniowo cichną, a z kina wszyscy wychodzą w  milczeniu. Kler to dobry film, który należy zobaczyć.

A: Teraz coś nieco lżejszego. Historia słynnej misji kosmicznej Neila Armstronga. Produkcja pokazuje "od kuchni" przygotowania do pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.  Kolejne testy, postęp techniczny, magia kosmosu, niepowodzenia, a wszystko to przeplatane z prywatnymi dramatami głównego bohatera. Ogląda się przyjemnie, trochę zaskakująco, bo nie wiedziałam czego spodziewać się w kolejnych kadrach filmu. Pierwszy człowiek to doskonały wybór na weekendowy wypad do kina. Polecam!

Odkrycia

Zielnik, Katowice
Dobrego jedzenia nigdy dość. A dla tej wątróbki warto wracać. Nawet jeśli w dzieciństwie krzywiliście się na samą myśl. Polecam. 

Wydarzenia


Linki

  • A: Mieć klapki na oczach nabiera nowego znaczenia. Panasonic stworzył właśnie klapki, które mają wspomagać koncentrację. 
  • A: Ostatnio sporo czasu spędzam w pracy, oczywiście w pozycji siedzącej. To nic dobrego dla naszego ciała. Postanowiłam zadziałać i wziąć udział w wyzwaniu Marty z Codziennie fit. Piętnaście dni rozciągania! Ja jestem dopiero na piątym i już czuję zmianę.
  • K: Czytacie Springera na Vogue.pl? Ja, jako fanka jego reportaży właśnie nadrabiam zaległości.  
  • K: Do czego możemy wykorzystywać dane miejskie i jak nowe technologie mogą pomóc w podejmowaniu decyzji? Posłuchajcie

Październikowe wpisy

Korzystajcie z jesieni! 
Kinga i Angelika 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl