Fotel 366, hit z PRL-u pilnie poszukiwany

11/25/2018

Nie za duży, nie za mały. Wpasuje się do sypialni i do kawalerki. Mile widziany we wnętrzach skandynawskich, industrialnych i stylu mid century modern. Jednym słowem - chciałabym mieć ten fotel. Poznajcie piękny mebel Józefa Chierowskiego o tajemniczej nazwie 366. 

366 Concept

Meble i dodatki z czasów PRL-u staja się coraz bardziej popularne. Aukcje internetowe przeżywają oblężenie, a i w sklepach coraz częściej pojawiają się kolekcje stylizowane. Niemal wszyscy zaczęli poszukiwać ikon sprzed lat, co zupełnie mnie nie dziwi. To takie smaczki we wnętrzu, odrobina historii ocieplająca pomieszczenie. Dzisiaj pod lupę biorę fotel, który bardzo mi się podoba, szczególnie w wersji bujanej.

Fotel Chierowskiego / 366 Concept

Fotel 366 powstał w Dolnośląskiej Fabryki Mebli w Świebodzicach prawdopodobnie w roku 1962. Szybko zyskał miano kultowego, a do lat 80 wyprodukowano aż pół miliona egzemplarzy. Co stoi za jego popularnością? Projekt i materiały. Mebel Chierowskiego jest lekki, minimalistyczny, wytrzymały i zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii. Stworzony z naturalnego drewna bukowego, jesionowego lub dębowego, dzięki czemu przetrwa lata. 

Fotel w wersji bujanej / 366 Concept

Inspiracje Homebook

Gdzie go znaleźć? Na już wspomnianych aukcjach internetowych lub od firmy 366 Concept, która postanowiła zająć się wznowieniem produkcji legendarnego fotela. Tam występuje w wymiarach oryginalnych, powiększonych jako 366+ oraz w wersji Junior dla dzieci i bujanej. Ceny od 100 zł, jeśli wyszperamy go na aukcji do ok. 1800 zł.

Nowe wzory tkanin obiciowych / 366 Concept

Podoba wam się? Ja jestem zachwycona i ciągle krążę wokół tematu renowacji dwóch foteli ze strychu rodziców. Może nie są to 366, ale równie urocze i ze sporym potencjałem.

Do napisania, Angelika

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl