O tym jak uległam miejskiej dżungli + instagramowe profile, które mnie inspirują

7/14/2018

Dżungla w mieszkaniu? Ja jestem coraz bardziej na tak. W końcu nic tak nie ożywia białych ścian jak eksplozja zieleni. I nie ukrywam – przemawia do mnie fotogeniczność roślin. Zresztą zaraz się przekonacie, że zdjęcia roślin można oglądać godzinami, bo pokażę wam profile instagramowe, które mnie inspirują.


Ach! Jak bardzo podoba mi się moda na domową dżunglę. Nigdy nie podejrzewałam, że do tego dojdzie, ale stało się. Geny wzięły górę. Zieleń zajmuje moją głowę i zaczyna zajmować mieszkanie. Co prawda bardzo pomału, ale myślę, że jak będę przygarniać ukradkiem po jednej roślince, to mój mąż się nie zorientuje. Potrzebna jest tylko dobra taktyka i odrobina cierpliwości. Później przecież ich nie wyrzuci ;)

Na wstępie zaznaczę, że nie mam ogródka, nie mam balkonu, nie mam za dużo miejsca w mieszkaniu. Ale jakoś w ogóle mnie to nie zniechęca. W końcu kwiaty można układać poziomami, ustawiać na pięknych kwietnikach i zwieszać z sufitu w plecionych makramach. Mnie to przekonuje. A jeszcze bardziej przekonują mnie moje instagramowe odkrycia. Dzisiaj podrzucę wam kilka z nich. Umówmy się, że to będzie pierwsza część. Czyli lista zostaje otwarta.

Roślinne konta na Instagramie, które warto śledzić 

@projektrosliny 

Kojarzycie książkę Projekt Rośliny? Kupiłam ją mamie na Dzień Matki, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie znalazła się również w mojej biblioteczce. Dziewczyny, które ją napisały, prowadzą we Wrocławiu studio z roślinami. Znajdziecie w nim rośliny doniczkowe oraz artykuły wnętrzarskie, które lubią się z roślinami. Na ich Instagramie możecie się za to spodziewać zdjęć, informacji o nowościach i powrotach w studio oraz ciekawych wydarzeniach (np. warsztatach z robienia makram). Od niedawna pracownia działa również internetowo. Rośliny i dodatki (m.in. doniczki czy świece), a także wiele interesujących porad znajdziecie w ich sklepie internetowym oraz na blogu - TUTAJ

@margo.hupert.art

Konto roślinno-artystyczne, które śledzę od dawna. Jego właścicielka tworzy botaniczne grafiki, ma niezłą kolekcję roślin oraz cudowne, lubiące pozować zwierzęta. Poza tym pełno tu inspiracji wnętrzarskich, które w ogóle się nie nudzą.

@warsawjungle

Para, która żyje z roślinami i zbiera wokół siebie społeczność kochającą taki styl życia. Zajrzyjcie tam, a na pewno zarażą was swoja pasją i przepadniecie wśród roślinnych zapaleńców.

@bujnie


Możecie kojarzyć Bujnie z tego, że tworzą minimalistyczne kwietniki i stojaki na rośliny i dokładnie tak jest. Tworzą też piękne konto na Instagramie, na którym znajdziecie wiele roślinnych inspiracji. Warto śledzić.

@homebyfousna


Jak wygląda miejska dżungla, w której rządzi mężczyzna? Właśnie tak! Określiłabym to jako całkiem uporządkowany chaos. Niby się tego nie łączy, niby to jest oksymoron, a jednak tak to widzę. Hasztag #realurbanjungle pasuje idealnie. 

No i jak tam? Nabraliście ochoty na miejską dżunglę? No pewnie, że tak ;) Dlatego niebawem podrzucę wam więcej kont, które warto śledzić :) A jeśli ktoś z was wie o czymś o czym ja nie wiem, niech śmiało pisze ;) Chętnie przygarnę też polecenia mało wymagających roślin :D

Do następnego razu,
Kinga 
Fot. 1 Prudence Earl, Unsplash 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl