Czarne lustro, Czerwona jaskółka i 7 powodów do wyjścia z domu, czyli marcowa przerwa na kawę

4/10/2018

Wierzcie lub nie, ale pierwszy kwartał roku 2018 właśnie minął. Bierzcie więc kawę i chodźcie z nami do kina na Czerwoną Jaskółkę i film o Jane Jacobs, zobaczcie dlaczego Black Mirror sprawdzi się na wiosenne, deszczowe wieczory i szykujcie miejsce w brzuchach na święto czekolady oraz kolejną edycję Restaurant Week. Zdecydowanie szykujcie też wygodne buty, bo powodów do wyjścia z domu w kwietniu znalazłyśmy całkiem sporo. Muzeum Narodowe ruszyło z wystawą o polskim dizajnie po roku 1989, a Noteka przyjeżdża do Katowic. Jakby tego było mało mamy świetne przemówienia i wywiady, które uprzyjemnią nawet prasowanie. Nie ma na co czekać. Chodźcie!


Ależ ta wiosna z nami pogrywa! Raz już niby przyszła, więc zimowa garderoba powędrowała do szafy, a tu niespodzianka i biała Wielkanoc. Mamy nadzieję, że to jej ostatnie słowo i mimo przeziębień witamy ją z otwartymi ramionami, najpyszniejszą marcową kawą. Z wieloma znalezionymi skarbami, filmem i serialem, które warto obejrzeć w przerwie pomiędzy wydarzeniami, na które będziemy biegać w kwietniu. Ale, żeby nie było zbyt słodko, zamiast ciastka dorzuciłyśmy budynki, których wolałybyśmy nigdy nie widzieć, ale jest za późno, bo powstały w naszym otoczeniu oraz świetną rozmowę o projektowaniu - jako porażce. Znajdzie się coś dla oka i dla ducha, a nawet podniebienia. No zobaczcie sami! 

Do obejrzenia

A: Dla mnie dobry film to taki, który wywołuje emocje i pozostaje w pamięci na długo po seansie. Odnosi się to do każdego gatunku, od zabawnych sytuacji w komedii, przez niesamowite akcje w filmie sensacyjnym, po wstrząsające wydarzenia w dramacie. Tak więc Czerwona jaskółka to dobry i mocny film. Po wyjściu z kina będziecie wracać do niego myślami i zastanawiać się, czy takie rzeczy dzieją się w rzeczywistości. Tytułowa "jaskółka" to specjalnie szkolona uwodzicielka na usługach rosyjskich służb specjalnych. W tej roli świetna Jennifer Lawrence. To prawda, że w filmie jest kilka niedorzecznych scen i parę naciąganych, ale to nic w porównaniu z mnogością przeplatających się wątków, ciekawymi zdjęciami oraz odważnymi scenami. Dodam jeszcze, tak dla wzmocnienia wrażeń, że "Czerwona jaskółka" powstała na podstawie powieści Jasona Matthews – emerytowanego oficera CIA. Warto zobaczyć!

Black Mirror, Netflix 

K: Wiosna, być może, bardziej sprzyja spacerowaniu niż oglądaniu seriali pod kocem, ale zaufajcie, przyjdzie jeszcze niejedno deszczowe popołudnie. I wtedy będziecie przygotowani. Bo Czarne Lustro to serial, który musicie zobaczyć. Każdy odcinek opowiada inną historię z przyszłości, która pokazuje jak nowe technologie mogą wpłynąć, a nawet już wpływają na nasze życie. Wyobraźcie sobie np., że możecie zablokować kogoś nie tylko na Facebooku, ale i w realnym życiu. Że taka osoba widzi wyłącznie wasze kontury, a jej głos odbieracie jako bełkot. Albo, że kariera i kredyt zależą wyłącznie od tego jaki rating na portalach społecznościowych wystawią wam bliżsi i dalsi znajomi, więc ciągle musicie być mili i uśmiechnięci. Albo... że nie ma władzy i sprawiedliwość wymierzają wam ludzie, którzy mają w nosie waszą wersję wydarzeń. Przerażające. Czarne lustro ma swoje lepsze i gorsze momenty, ale zdecydowanie wywołuje w głowie lawinę przemyśleń. Są odcinki, które zostawią was z otwartymi ustami i dostarczą wielu tematów do rozmów. Zdecydowanie polecam. 

Wydarzenia

K: Chyba nikogo nie trzeba specjalnie namawiać. Info podrzucam w razie jakbyście jeszcze nie wiedzieli ;)


A: Co tu dużo mówić, to chyba najpyszniejszy festiwal kulinarny, jaki właśnie rozpoczął się w Łodzi. Ja, jako wielbicielka czekolady i wszystkiego, co prawdziwą czekoladę zawiera, mam to wydarzenie zapisane w kalendarzu. Tylko, który deser wybrać?


A: Kolejna edycja festiwalu dobrego jedzenia! Co do tego, że będzie pysznie, nie mam wątpliwości, bo biorę w nim udział już trzeci raz. To świetna okazja na poznanie nowych smaków, kuchni i restauracji w swoim mieście, oczywiście w ulubionym towarzystwie. 


K: Małe, kameralne księgarnie, wypełnione pięknymi, wyselekcjonowanymi książkami to jest to! Już niedługo będziecie mogli świętować w nich Międzynarodowy Dzień Książki. Koniecznie zobaczcie co będzie się działo w waszym sąsiedztwie.

A: Coś dla urządzających swoje cztery kąty lub po prostu zainteresowanych tematyką urządzania wnętrz. My być mnóstwo wystawców, premierowe pokazy produktów, warsztaty i wykłady. Brzmi obiecująco!


K: Od kwietnia artykuły z jednego z naszych ulubionych sklepów papierniczych będą dostępne w Katowicach. Piękne pióra, notesy i wiele innych znajdziecie w Geszefcie.


K: Coś na temat filmów o Jane Jacobs pisałam już przy okazji ostatniej Kawy, ale tym razem wspominam o tym katowickim seansie, bo ma on zapowiadać majowy cykl "Film i Miasto". Czekam z niecierpliwością.


Linki

  • A: Zdrowe odżywianie stało się modne. Idąc do sklepu, co drugi produkt krzyczy, że jest fit, w 100% naturalny i świeci witaminami. Jak być ninja w spożywczym i naprawdę zrobić coś dla swojego zdrowia podpowiada doktor Ania.
  • A: Kolejny filmik z TED Talks. Tym razem Mel Robbins o tym świetnie oszukujemy samych siebie tłumacząc niespełnione marzenia i nieosiągnięte cele brakiem motywacji, warunków, środków itd. itp. Tymczasem klucz do sukcesu jest prosty, trzeba się zmusić do ciężkiej pracy i darować sobie te wszystkie wymówki. Koniecznie zobaczcie jej wystąpienie!

Marcowe wpisy


Angeilika i Kinga

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl