Stranger things 2, Chyra i wysyp wydarzeń, na których trzeba być, czyli październikowa kawa

11/05/2017

W listopadzie i grudniu będzie się działo. Nadchodzą święta, więc zaczną pojawiać się jarmarki oraz targi. Wśród nich targi książki, plakatu, czy dobrego dizajnu. Na horyzoncie również wiele wydarzeń związanych z wzornictwem. Poza tym, z racji tego, że wieczory znacznie się wydłużyły, jest czas na filmy i seriale. Dlatego mamy dla Was propozycje dwóch kolejnych: Stranger things 2 i Ach śpij kochanie. Są też odkrycia i ciekawe linki. Rozgośćcie się. Oto październikowa (choć już w listopadzie) przerwa na kawę :)


K: Stało się. O 18.00 czuję się jak o 22.00 i o 20.00 ciężko mi się zebrać, aby gdzieś wyjść. Wieczory są długie, a kanapa wydaje się mieć większe przyciąganie niż cokolwiek innego. W takie dni miło usiąść i obejrzeć serial, zrobić śliwkowy peeling i przeczytać w końcu stos magazynów, który uzbierał się od lata. I koniecznie zaplanować wypad na jarmark lub jakieś targi, których w najbliższym czasie będzie zatrzęsienie. Poniżej znajdziecie całkiem pokaźną listę. Nie ma więc co przeciągać. Zaczynamy.  

Do obejrzenia: 

Ach śpij kochanie, reż. Krzysztof Lang A: To, że zobaczę Ach śpij kochanie wiedziałam już kiedy skończyłam oglądać TEN zwiastun. Zupełnie inny, z jednym aktorem, intrygujący i trochę mroczny. Doskonale oddający nastrój jaki miał towarzyszyć filmowi. A jaki był sam film? Klimat PRL-u, wszechobecne układy i morderca pochodzący z krakowskiej śmietanki towarzyskiej. Andrzej Chyra w roli Mazurkiewicza był moim zdaniem bezbłędny. Odpowiedni sposób mówienia, umiejętność zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji, a nawet sposób układania włosów sprawiły, że chwilami wyglądał jak z horroru. Czegoś mi jednak brakowało. Wiem, że ciężko o coś zaskakującego w filmie opartym na faktach, jednak wciąż czekałam na jakiś zwrot akcji, więcej emocji. Wszystko było jakby trochę za bardzo poprawne. Mimo wszystko polecam obejrzeć Ach śpij kochanie. 

Stranger things 2K: Nie będę rozpisywać się za bardzo, bo wiem, że część z Was dozuje sobie emocje oglądając po jednym odcinku. To jednak nie dla mnie. Bo jak ja się w coś wciągnę, to muszę od razu. NATYCHMIAST. I co myślę o drugiej serii? Dobra, ale nie aż tak jak pierwsza. Pierwsza wciągnęła mnie bardziej. Swoją zagadkowością wytworzyła napięcie, które zmuszało mnie do oglądania odcinków jeden po drugim. Tutaj nadal byłam ciekawa, ale nie aż tak. Mówiąc w skrócie: pierwsza część to zagadki i tajemniczość, a druga to walka i efekty specjalne. Kto co lubi - ja akurat wolę zagadki. Nie myślcie jednak, że w drugiej serii ich nie ma. Chodzi o to, że pierwsza była zagadką przez większość czasu. Oczywiście klimat nadal jest odpowiedni. Zresztą lata 80-te, bez telefonów komórkowych i całej tej technologii, choć z pomału wkraczającymi grami video, kamerami itp. to idealny czas na osadzenie akcji filmu. Polecam bardzo! Życie bez śmiechu Dustina nie byłoby takie samo. 

Odkrycia 

Peeling śliwkowy - Ministerstwo Dobrego Mydła

Fot. za: ministerstwodobregomydla.pl
K: Czaiłam się na niego od dłuższego czasu, aż w końcu zrobiłam większe zakupy w Ministerstwie i... jestem zachwycona. Uwielbiam go, bo jest naturalny, ściera martwy naskórek i... nie trzeba po nim nakładać balsamu. Poza tym pięknie pachnie. 

Raw Decor 

Fot. za: rawdecor.pl
A: Moje najnowsze odkrycie. Te mozaiki są tak piękne, że kiedy będę urządzać mieszkanie na pewno znajdę dla nich miejsce. Dobrze, że znowu są na topie. Koniecznie zobaczcie, szczególnie moje ulubione heksagony <3 

Wydarzenia

  • 10.11.2017 r. - O! Holender! Biała - zjedz i wypij, Warszawa
K: Wydarzenie dla fanów dizajnu, przede wszystkim niderlandzkiego. To kolejna odsłona wspólnych działań Grupy Warszawa i Patyna, przybliżających klasyki powojennego wzornictwa. Tym razem macie okazję dowiedzieć się jak Skład Design ratuje perełki niderlandzkiego dizajnu, zobaczyć prezentację i podyskutować. Idźcie koniecznie, jeśli będziecie w Warszawie.

A: Książek nigdy dość. Na ŚTK będziecie mogli je pooglądać, kupić oraz porozmawiać z autorami. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji :)

A: Kolejne wydarzenie z którego ucieszą się fani dizajnu. W ciągu trzech dni będziecie mieli szansę wziąć udział w warsztatach, targach i spotkaniach z osobowościami światowego wzornictwa, a także pooglądać wystawy. Zainteresowani?  

A: Rozpoczyna się sezon na jarmarki świąteczne, czyli coś, co późną jesienią i zimą lubię najbardziej. Połyskujące światełka, karuzele, grzane wino pite na rynku. W tym roku zaczynam od łódzkiego Nietypowego Jarmarku Świątecznego. Dołączycie?

K: Warto tam pójść i poszukać prezentów świątecznych. Będzie ENDE, NOTEKA, Agata Wierzbicka, Ministerstwo Dobrego Mydła, Mleko Living, czyli wiele ładnych rzeczy.  A nawet jeszcze więcej, bo wypisałam tylko garstkę. I peeling śliwkowy. Nie macie wyjścia. 

  • 3.12.2017 r. - Targi Plakatu, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Warszawa
K: Kolejne wydarzenie, które przyciąga. Bo któż nie lubi ilustracji i plakatów? Ja uwielbiam! 

Linki

K: Na platformie Arte możecie teraz zobaczyć dokument Yves Saint Laurent i jego szkice. Warto przyjrzeć się rysunkom i wycinankom mistrza oraz posłuchać komentarzy jego współpracowników i partnera. Film jest dostępny do 2.12.2017 r. TUTAJ

K: Nie tylko my uwielbiamy akcesoria papiernicze. Zobaczcie piękne i funkcjonalne akcesoria, które umilą wam planowanie sukcesu.

K: Nie widzieliście Stranger Things? Zobaczcie dlaczego warto i dlaczego to dobry horror dla kobiet


Październikowe posty


Spokojnej niedzieli,
Kinga i Angelika

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl