Sierpniowa kawa, czyli Księga Zachwytów, Bodyguard Zawodowiec i najlepsze wydarzenia

9/03/2017

Niewiarygodne, że wakacje dobiegły końca. Dla niektórych to już ostatni dzień wolnego, dlatego zależało nam, abyście spędzili go dobrze. W nowy rok szkolny wchodzimy więc z komedią Bodyguard Zawodowiec, Księgą Zachwytów, pięknymi notesami oraz zabawkami w stylu skandynawskim. To oczywiście nie wszystko, bo wrzesień otwiera sezon na ciekawe wydarzenia. Wśród nich znalazłyśmy te wnętrzarskie, papiernicze, promujące dobre wzornictwo oraz dobrą kuchnię. A to wciąż nie wszystko. Gotowi na sierpniową kawę? Brzydka pogoda i deszcz mają chyba coś wspólnego z żalem po kończących się wakacjach. Mamy jednak na to patent. Taką pogodę dużo łatwiej znieść z kubkiem gorącej kawy lub lampką dobrego wina. To zależy wyłącznie od tego, o której godzinie zaczniecie czytać ten tekst. Macie? Wobec tego miłej lektury ;) Zobaczcie jakie mamy dla was propozycje na wrzesień i październik.

Do obejrzenia

A: Przyznaję, że kiedy zobaczyłam plakat filmu, nie chciałam na niego pójść. Wydawało mi się, że będzie to słaba komedia z pseudośmiesznymi żartami. Jednak z drugiej strony Samuel L. Jackson, Salma Hayek i Ryan Reynolds w obsadzie dawali nadzieje na nie najgorsze kino. Poza tym ocena na Filmwebie powyżej 7. Koniec końców obejrzałam. I jest to kolejna lekka komedia, jaką mogę Wam z czystym sumieniem polecić. Biorąc pod uwagę aktualną pogodę, będzie to idealny wybór na sobotni czy niedzielny wieczór. Żarty są śmieszne, a obsada nie zawiodła. Z jednej strony wyluzowany Darius (Jackson ze swoją mimiką jest bezbłędny) oraz prawdziwie wybuchowy temperament Soni (Hayek ze sporym zasobem hiszpańskich przekleństw), z drugiej, jako przeciwwaga, zorganizowany i ułożony ochroniarz Michael (Raynolds odnalazł się w tej roli idealnie) - to całkiem dobry przepis na komedię. To prawda, film jest dość przewidywalny. Ale skoro znany już schemat jest dobrze zagrany, to ja to kupuje. To co, deszczowy wieczór w kinie?

Do przeczytania 

K: Zabierałam się do czytania dość długo. Złośliwi mogliby powiedzieć, że musiałam skompletować aż dwie sztuki, aby skłoniło mnie to do konkretnych kroków. To oczywiście nieprawda, choć w sumie, sami powiedzcie – głupio mieć dwie i nie przeczytać ani razu. Przeczytałam. I muszę przyznać, że wyjątkowo odpowiada mi taki sposób patrzenia na architekturę. Nie na sam budynek, użyte materiały, czy światową klasę. Oczywiście jest i to. Ale dużo ważniejszy jest tutaj kontekst. Społeczny, historyczny, przestrzenny. To czego brakuje najczęściej. Lubię kiedy ktoś nie widzi w budynku prostej bryły, ale potencjał, jego grę z otoczeniem i znaczenie dla lokalnej społeczności. Sama książka jest podzielona na rozdziały odpowiadające regionom całej Polski i jestem pewna, że nie ma szans, żebyście nie natknęli się na choć jeden obiekt, który dobrze znacie. Słodkie słowa pochwał, przeplatają się na przestrzeni książki ze słonymi słowami smutku oraz gorzkimi zdaniami płynącej z wielu rozwiązań nauczki, które mam nadzieję będą impulsem do przemyśleń. Wielu opisom towarzyszą ciekawe dygresje, odesłania do książek oraz historii i wydarzeń. Warto poczytać przed wyprawą  w teren.

Wydarzenia

A: To już piąta edycja festiwalu promującego dobre wzornictwo i stołecznych projektantów. W tym roku hasłem jest UWODZENI, a dodatkowo mają być nawiązania projektowe do rzeki. To nie przypadek, że festiwal rozpocznie się 9 września, czyli w dniu Święta Rzeki Wisły.
A: Teraz coś dla podniebienia. Dwutygodniowy festiwal kulinarny. 45 restauracji i kawiarni, kulinarne trasy tematyczne, menu degustacyjne, 20 wydarzeń towarzyszących, warsztaty, pokazy i degustacje, goście specjalni. Brzmi ciekawie? Ja już nie mogę się doczekać!
K: Oj, jakbym mieszkała w Warszawie, stawiałabym się na każdej edycji. Szczególnie jak czytam takie rzeczy: "na targach pojawią się najbardziej kreatywni spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych, grafików czy wystawców branżowych. To również całe 2 dni wypełnione wydarzeniami towarzyszącymi: warsztatami, dyskusjami, rozmowami z ekspertami w tej dziedzinie". Idźcie, jeżeli tylko macie możliwość! I dajcie znać jak było ;)
K: Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem OD.NOWA. Wybierzcie się koniecznie, szczególnie jeśli jesteście na miejscu, w Łodzi. Więcej informacji NA STRONIE 

A: Wyobraźcie sobie weekend w otoczeniu tysięcy mebli, tekstyliów, oświetlenia,materiałów wykończeniowych i dekoracji jakich wcześniej nie widzieliście! Miliony inspiracji, miliardy przyszłych pomysłów jakie wykiełkują w waszych głowach po wizycie na targach. Już zazdroszczę tym, którzy będą mogli w nich uczestniczyć.

Odkrycia 

  • K: Manufaktura Miło. Miejsce, gdzie z drewnem dzieją się cuda. Znajdziecie tutaj piękne dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim. Szczególnie podobają mi się zabawki dla dzieci, które oprócz tego, że z pewnością pobudzą wyobraźnię, to jeszcze staną się cudowną ozdobą pokoju. 
  • K: Devangari Art. Piękne notesy, na które natknęłam się przez przypadek, kiedy zostałam zapytana o notesy do bullet journalu. Te są idealne. Mają piękne okładki i są w całości wykonane w Polsce. Możecie wybierać między gładkim a kropkowanym wnętrzem. Na stronie znajdziecie również bloczki, brush peny, naklejki oraz pięknie zapakowane zestawy, idealne na prezent. 
Manufaktura Miło

Linki 


Sierpniowe posty

Angelika i Kinga

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl