Original 1227™ Anglepoise®

1/25/2017

Co się dzieje kiedy inżynier motoryzacji tworzy lampę? Powstaje przedmiot kultowy, ikona designu. Original 1227™ Anglepoise® - Rolls Royce wśród lamp. Nie do podrobienia! Gdzie tkwi jej tajemnica? Przeczytajcie koniecznie i sprawdźcie czego jeszcze o niej nie wiecie.
Anglepoise®
Mam wrażenie, że całe wieki nie było wpisu z serii Ikony designu. Czas to zmienić! Jestem na etapie poszukiwania dobrej lampy do pracy i to podsunęło mi pomysł na dzisiejszy post. Lampa Original 1227™ Anglepoise®. Brzmi tajemniczo? Na pewno skojarzycie ją oglądając zdjęcia. W końcu to jedna z najbardziej kultowych lamp biurkowych.

Lampa Original 1227™ została zaprojektowana przez inżyniera motoryzacji Georga Carwardina. Nie dziwi więc jej industrialny wygląd. Została wprowadzona na rynek w 1935 roku, a cała jej tajemnica tkwi w zastosowanym mechanizmie. Trzy sprężyny umieszczone obok siebie u podstawy lampy gwarantują ustawienie lampy w dowolnej pozycji. 

Anglepoise®
Klosz i ramiona lampy wykonane są z aluminium, a sama baza z żelaza ze stalową pokrywą. Wymiary poszczególnych elementów: klosz 14,5 cm średnicy x 15 cm wysokości; zasięg ramienia 60 cm; baza 15 cm x 15 cm; przewód 200 cm; Obecnie kolekcja Original 1227™ liczy 7 produktów, w ofercie znalazły się między innymi lampy stojące, sufitowe i kinkiety.

Anglepoise®

Precyzja działania oraz solidność materiałów, z jakich została wykonana lampa w zupełności tłumaczy jej popularność. Kiedy dodamy do tego jeszcze świetny design, voilà — mamy ikonę! Produkt Anglepoise® świetnie sprawdzi się w industrialnych wnętrzach, ale nie tylko. W stylu skandynawskim, czy minimalistycznym będzie mocnym, surowym dodatkiem, który doda charakteru. Cena to ok. 2000 zł.

Anglepoise®

Original 1227™ skradła moje serce, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam. Lampa idealna do pracowni projektanta, czy architekta. Oczami wyobraźni widze te projekty powstające przy jej świetle. Jednak cena trochę odstrasza, ale na szczęście od 1935 roku zdążyła już zainspirować wielu innych twórców. Podobną lampę, choć już nie z tak precyzyjnym mechanizmem, znajdziecie w IKEI pod nazwą ARÖD. Prawda, że podobna?


Angelika 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl