Przerwa na kawę | grudzień

12/30/2016

Niesamowite! Za chwilę już żegnamy 2016 rok i zaczynamy nowy rozdział. Nowe wyzwania, nowe plany, nowe przygody. W grudniowym podsumowaniu znajdziecie między innymi pomysły na noworoczne postanowienia. Poza tym sporo ciekawych linków oraz serial i muzykę idealne na "trudny" pierwszy dzień 2017 roku. Tradycyjnie niezbędny jest kubek gorącej kawy. To zaczynamy!


Do obejrzenia

Jedna z najnowszych serialowych produkcji Netflixa — The Crown. Opowiada o życiu, dojściu do władzy oraz panowaniu Elżbiety II. Wciąga od pierwszego odcinka. Rodzina królewska pokazana "od kuchni". Dopracowany w każdym, najdrobniejszym nawet szczególe, co nie powinno dziwić, bo na pierwsze 20 odcinków wydano około 100 mln funtów! I wiecie co? Ten serial wart jest każdego pensa. Mamy piękne stroje i wnętrza, muzykę Hansa Zimmera i świetnie dobranych aktorów. To doskonała, pełna emocji lekcja historii, od której ciężko się oderwać. Polecam każdemu!

Do posłuchania

Aurora Aksnes to młoda Norweżka z niezwykłą wrażliwością i niesamowitym głosem. Melodie zaczęła tworzyć w wieku 6 lat, a teksty — 9. Ma ogromny talent. Zanim posłuchacie jej muzyki, najpierw zobaczcie krótki dokument na jej temat. Mając świadomość, czym jest dla niej muzyka, jej piosenki robią jeszcze większe wrażenie. Moje serce skradły dwie: Runaway i Home. Zresztą posłuchajcie sami, są przepiękne. A. 


Do wypróbowania

Nowy rok to najlepszy moment na stworzenie listy, o której wspomniałam w poście o kalendarzach i plannerach. Lista 100 rzeczy do zrobienia w 2017! To nie muszą być jakieś spektakularne plany jak zdobycie Everestu, ale zwykłe, których realizacja sprawi wam przyjemność, np. zorganizowanie wieczoru gier planszowych czy spróbowanie pieczonych kasztanów. Mnie posiadanie takiej listy bardzo mobilizuje do działania. Nawet jeśli nie uda się wykreślić wszystkich rzeczy to satysfakcja i te miliony wspomnień z realizacji poszczególnych punktów dają wiele radości i odwagi, żeby sięgać po jeszcze więcej. Spróbujcie, w końcu nie macie nic do stracenia. A.

Miejsca

W tym roku udało mi się nareszcie odwiedzić słynny jarmark świąteczny w Dreźnie. Muszę przyznać, że było magicznie. Kolorowe światełka, zapach grzanego wina unoszący się w powietrzu, karuzele i te przepiękne, dopracowane w każdym calu, drewniane budki. W zależności od sprzedawanych produktów każda miała odpowiednią dekorację na dachu, np. stoisko z pieczywem przyozdobione było małym piecykiem, a to z gorącą czekoladą wielkim czerwonym kubkiem. Poza samym jarmarkiem postanowiłam rozejrzeć się trochę po okolicy i już wiem, że muszę odwiedzić to miasto jeszcze raz, koniecznie w jakimś cieplejszym okresie. To była spontaniczna wycieczka, w Dreźnie spędziłam kilka godzin. Na 2017 życzę sobie jeszcze więcej takich wypadów. A.

Linki

  • The New York Times kolejny rok z rzędu wybrał najlepsze okładki książek. Niby nie powinno oceniać się książki po okładce, ale… czy aby na pewno tego nie robimy? 
  • Niby święta się już skończyły, ale przecież kawę pijemy dalej. Ciekawe jak pocztówki mogą połączyć jedno i drugie. 
  • Pozostajemy w temacie. Animowane znaczki pocztowe z budynkami, które reprezentują wybrane przez artystkę miasta. I Sagrada Familia nadal w budowie… <3 
  • Zmiana wniosków na pozwolenie na budowę oraz oświadczeń o prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie wybierają się do urzędu, żeby złożyć projekty wymarzonego domu (lub czegokolwiek innego) uprzedzam, że zmieniły się wzory wniosków. Więcej info TUTAJ. 1.01.2017 pojawią się również zmiany w prawie budowlanym. K.
  • We Francji powstała droga, która zasila oświetlenie uliczne. Ciekawe, ale i drogie rozwiązanie. 
  • Od jakiegoś czasu podziwiamy ilustracje Magdaleny Pankiewicz. Można je znaleźć w magazynach, na tapetach, ubraniach czy w kampaniach reklamowych. Jej plakaty z chęcią powiesiłybyśmy na ścianie. Szczególnie te fashion.

Grudniowe posty

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl