Kartki świąteczne - przegląd najciekawszych w sieci

11/25/2016

Żaden mail ani sms nie wywołuje tyle radości na mojej twarzy co papierowa kartka świąteczna znaleziona w skrzynce na listy. Może dla niektórych to czynność tak archaiczna, że aż niemożliwa, ale tak mi już zostało i jakoś nie chcę tego zmieniać.Wiem, że nie jestem jedyną osobą przed siedemdziesiątką, która lubi sobie kartkę postawić na komodzie lub powiesić na tablicy, tak aby wszyscy podziwiali, a nie tylko raz wyświetlić na ekranie monitora. Co roku też przynajmniej jedną kartkę wysyłam, a czasami dołączam do prezentów. Zdarzało mi się nawet zrobić coś własnoręcznie. W tym roku jednak nie będę próbować tej sztuki, ale pomyślałam, że poświecę trochę więcej czasu na znalezienie czegoś oryginalnego i mniej oklepanego niż na sklepowych stojakach. Oto moje typy, które bez problemu zamówicie przez internet. Jeśli wpadnie Wam coś w oko, nie wahajcie się długo, żeby zdążyć sprawić komuś przyjemność na Święta ;) 

Paper Project
Fot. za: paper-project.pl

Na piękne, robione techniką letterpress kartki i etykietki wpadłam szukając zaproszeń na ślub. To co w nich przyciąga to dobry dizajn i minimalizm, który cenię. Oj, zapowiada się, że je zamówię... Znajdziecie je TUTAJ.

Dobre Sztuki
Fot. za: dawanda.com

Dobre Sztuki mogliście poznać dzięki ich memom, w których prezentują dość niecodzienne podejście do sztuki. Tym razem dzięki ich niezwykłej kreatywności powstała seria kartek-obrazów nawiązujących do wielkich dzieł oprawionych w drogocenne ramy. Kupując te kartki nie tylko będziecie mieli gdzie napisać życzenia świąteczne, ale również wspomożecie dzieci z hospicjum. Zrobicie to m.in. TUTAJ. Warto.

Blue Bear
Fot. za: decobazaar.com
Te kartki nie dość, że przyciągają wzrok, to jeszcze są ręcznie malowane. Na moje oko tylko czekają, żeby oprawić je w ramki. W pokoju dziecięcym mogłyby wisieć cały rok, a i nie jeden dorosły by się ucieszył. Kartek szukajcie TUTAJ.

Aga Kubish
Fot. za: pakamera.pl
Ilustratorka i posiadaczka wielu innych talentów Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk stworzyła grafiki, którymi ozdobiła dziewięć kartek świątecznych. Prostota i skandynawski styl sprawiają, że są lekkie i czytelne, co mnie akurat się bardzo podoba. Kartek szukajcie TUTAJ.   

PIESKOT
Fot. za: pies-kot.com
Grafiki Barbary Dziadosz wyglądają jak ilustracje książek dla dzieci w starym dobrym stylu. Mnie przypominają czasy dzieciństwa, czyli wprowadzają dobrą atmosferę i czarują Święta tak jak powinny. To wystarczający powód, dlaczego nie mogło ich tu zabraknąć. Są do kupienia TUTAJ.  

Bloomingville 
Fot. za: fromnord.pl
Duńska firma Bloomingville, produkująca dodatki do domu w skandynawskim stylu, od których trudno oderwać wzrok stworzyła także serie kartek świątecznych. Myślę, że wszyscy miłośnicy tego stylu będą zachwyceni :) Kupicie je TUTAJ.

Love Poland Design
Fot. za: lovepolanddesign.pl
Kartki z Love Poland Design prezentowałyśmy już na fb. Nasze ulubione to te z Pałacem Kultury, szczególnie ta w środku. Możecie zamówić je TUTAJ.

Cudowianki
Fot. za: instagram.com/cudowianki
Na Cudowianki wpadłam szukając zaproszeń ślubnych. Jak widać, tworzą również bardzo ładne kartki świąteczne, które znajdziecie w kilku Empikach w całej Polsce. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Ja Cię Broszę
Fot. za: jaciebrosze.pl
Ja Cię Broszę to jednoosobowa pracownia, która oprócz kartek okolicznościowych tworzy plakaty i inne gadżety, którymi możecie dekorować mieszkanie przez cały rok. produkty Agnieszki znajdziecie TUTAJ.

Pan Bon Ton
Fot. za: panbonton.pl
Pan Bon Ton to pracownia, która projekty drukuje na belgijskiej prasie La Triomphante, wyprodukowanej w Brukseli w 1906 roku. Być może to jej historia sprawia, że papeteria jest wyjątkowa. Jeżeli Wam również się podoba, zajrzyjcie TUTAJ.  

HELLO calligraphy x Pan Bon Ton
Fot. za: facebook.com/HELLOcalligraphyMalgosiaMalecka
Kaligrafia Małgosi Małeckiej wydrukowana w pracowni typograficznej Pan Bon Ton. Spodoba się wszystkim, którzy uwielbiają minimalistyczne formy. Po kartki i więcej kaligrafii wpadajcie TUTAJ lub TUTAJ.

Na dzisiaj kończę w tym miejscu, ale uznaje listę za otwartą. Jak tylko coś ciekawego wpadnie mi w oko, natychmiast dorzucę. Jeśli wiecie o czymś godnym polecenia, piszcie w komentarzach.

Do następnego razu,
Kinga   

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl