Przerwa na kawę | wrzesień

10/03/2016

To był naprawdę udany miesiąc. Pogoda jeszcze letnia, ale krajobraz już bardziej jesienny. Wiele planów udało nam się zrealizować, było też sporo niespodzianek. Z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie październik i z uśmiechem na twarzy wspominamy wrzesień. Tymczasem mamy dla Was sporo jesiennych pomysłów i inspiracji. Zapraszamy!

Do obejrzenia

Na pierwszy ogień - bajka. Kolejna z kategorii "dorośli bawią się lepiej niż dzieci". Sporo sarkastycznych żartów, zabawnych sytuacji i zaskakujących scen. "Sekretne życie zwierzaków domowych" to świetny pomysł na wypad z przyjaciółmi. Przyjemnie spędzony wieczór gwarantowany, a teksty zwierzaków z bajki na długo zostaną w pamięci. Koniecznie zobaczcie zwiastun >>> KLIK 
Druga propozycja będzie idealna na spotkanie z przyjaciółką. Po 12 latach Bridget Jones powróciła! Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak dobrze bawiłam się w kinie. Płakałam i ze śmiechu i ze wzruszenia. Zwykle kolejne części serii są coraz gorsze, ale w tym przypadku było zupełnie odwrotnie. Moim zdaniem ostatnia jest lepsza od pierwszej. Pewnie obejrzę ją jeszcze jakiś milion razy! Niewymuszony humor, ciekawe zwroty akcji i typowe dla Bridget sytuacje. Sala co chwilę wybuchała śmiechem. Zdecydowanie polecam, dla mnie mocne 10! Dla niezdecydowanych TUTAJ zwiastun ;) A.


Do wypróbowania

Od czego zacząć?! W połowie września byłam na integracyjnym wypadzie z pracy i miałam okazje spróbować kilku ciekawych rzeczy. Wszystko działo się na poligonie i jednym z zadań było strzelanie z....jakiegoś karabinu to puszek i tarczy. Udało mi się trafić za każdym razem, niestety nie w środek, ale zawsze! Kolejną atrakcją była jazda quadem (!!!), nawet sobie nie wyobrażacie jaka to była frajda! Kask na głowie, zakręty, wyboje, przy każdym okrążeniu jazda z coraz większą pewnością (i prędkością ;P). Nie będę opisywać wszystkich szalonych zadań, ale było naprawdę świetnie! 

Poza poligonem byłam jeszcze na zajęciach z twerku! Powiem Wam, że to wszystko wygląda niepozornie, ale wymaga sporego wysiłku. Ogólnie to całkiem fajna zabawa, pozytywna atmosfera, energiczna muzyka, może kiedyś wybiorę się ponownie. Jednak wszelkie zajęcia z układami to chyba nie dla mnie. A.


Wydarzenia

  • 7-9.10.2016 – Light Move Festival, Łódź
Gotowi na festiwal światła, iluminacje i całą feerię barw? Jeśli tylko macie okazję wpadajcie do Łodzi, bo warto. A dlaczego warto zobaczycie TUTAJ i czekajcie na zdjęcia na naszym Instagramie
  • do 13.10 wystawa memów Marty Frej – Halo Rybnik
W Rybniku wciąż możecie wpaść i pooglądać memy Marty Frej, a już 13.10 spotkać się osobiście z autorką. Na pewno znacie jej poczucie humoru i sposób komentowania rzeczywistości, ale jeśli nie… poszukajcie TUTAJ lub w Halo Rybnik. 
  • 13-23.10.2016 – Łódź Design Festival
Uwierzycie, że to już dziesiąta edycja? W tym roku wszystko kręci się wokół tożsamości, bo takie właśnie jest hasło przewodnie. Więcej informacji na stronie wydarzenia. Ja już odliczam dni! A.
  • 16.10.2016 – Silesia Wedding Day
To już druga edycja tego wydarzenia. Czekam z niecierpliwością, bo uważam, że targi alternatywne to jedyne targi ślubne, na które warto chodzić. Nie tylko po to, żeby znaleźć usługodawców na wesele, ale także po to, żeby łapać inspiracje, bo większość stoisk zaaranżowana jest jak do sesji zdjęciowej. KLIK  K.

Miejsca

Parę dni temu świętowałam swoje urodziny i, korzystając ze słonecznego weekendu, wybrałam się do Zakopanego. Nie mogłam trafić lepiej z pogodą, poza tym jesień w górach zapiera dech w piersiach. Droga na szczyt nie była łatwa, a i moje doświadczenia w górskich wędrówkach nie są za duże, ale było warto. Te widoki, świeże powietrze i satysfakcja z osiągnięcia celu. Ornak zdobyty, ponad 22 kilometry zrobione! Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na relaks psychiczny, a to było zdecydowanie coś, czego bardzo potrzebowałam. Wędrówki po górach mogą się już w tym roku nie udać, ale jeśli przydałby Wam się psychiczny reset, myślę, że spacer po lesie czy parku tez da radę!


Linki

  • Świecąca droga dla rowerów – na Mazurach otwarto pierwszą w Polsce świecącą ścieżkę rowerową. Nie jakąś tam podświetlaną, tylko właśnie ŚWIECĄCĄ. Ta niebieska droga w dzień pochłania światło słoneczne, które następnie oddaje w nocy. Niby dzieło nauki, ale wygląda magicznie. Niczym droga w Krainie Oz. Tylko ta ścieżka ma dodatkową funkcję – poprawia bezpieczeństwo! 
  • Las w słoiku. Zima zbliża się wielkimi krokami, kierując naszą uwagę raczej w stronę cieplutkiej kołderki niż rozległych lasów. Ale zanim znów wypowiecie na głos, że lata nie da zamknąć się w słoiku, zastanówcie się dwa razy. Tym bardziej, że w słoiku możecie trzymać swój własny las. Wszystko dzięki GreenBalls. Robią prawdziwe leśne cudeńka, które świetnie wpisują się w botaniczny trend. 
  • Wyszukiwarka ćwiczeń. Mam ambitny plan na październik, a ta strona pomoże mi w jego realizacji. Wybieracie co chcecie ćwiczyć i przy użyciu jakich sprzętów. I voilà, lista przykładowych ćwiczeń gotowa!

Wrześniowe posty

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl