Grzejniki, które ozdobią wnętrze

10/19/2016

Nastały dni, kiedy wstawanie do pracy przeistacza się w prawdziwą mękę. Ciemność sprawia, że istota tak światłolubna i ciepłolubna jak ja, nie ma najmniejszej ochoty wystawić chociażby nosa spod kołdry, tym bardziej, jeśli zza okna nie dociera do mnie nawet najlichszy promyczek słońca. A kiedy łóżko ma największe przyciąganie, moje myśli oscylują w okolicy sprzętów, które jesienią i zimą przydają się najbardziej. Wiecie, że mam na myśli grzejniki, prawda? ;)

Grzejnik, zwany również kaloryferem, to rzecz świetnie znana w polskich domach od dobrych kilkudziesięciu lat. Ja przynajmniej nie pamiętam i nie wyobrażam sobie życia bez niego, a mając w pamięci poprzednią zimę, spędzoną w mieszkaniu z dość nieszczelnymi oknami (dość w tym przypadku wydaje się tutaj zbyt łagodnym określeniem) przyznaję, że aktualnie za najważniejszą parę w sypialni uznaję grzejnik i szczelne okna :D I właśnie idąc tym tropem postanowiłam kolejny tekst poświęcić grzejnikom. Poszukać czegoś innego niż znane nam wszystkim białe żeberka, które można kupić w każdej Castoramie (i innych sklepach budowlano-wykończeniowych). Jesteście gotowi aby dowiedzieć się jak może wyglądać grzejnik?

Przyznam szczerze, że ten tekst miał powstać wcześniej, ale kopa dały mi dopiero zdjęcia Angeliki z Łódź Design Festival z pracami konkursowymi Terma Design Award. I tak po nitce do kłębka, dotarłam do grzejników Terma, gdzie znalazłam między innymi świetne projekty o nazwach: Cyklon, Pająk, Ceram i Ribbon (wymieniłam moje ulubione). To genialnie, że do produkcji wdrażane są nagrodzone produkty! Wreszcie jakiś konkurs po coś. Obie nie możemy przestać ich podziwiać i przekrzykujemy się w zachwytach (właściwie to przepisujemy, ale to jakoś nie brzmi… i chyba nie ma sensu), chociaż być może powinnyśmy po prostu oniemieć. Też z zachwytu oczywiście.  Ale przestańcie już to czytać, obejrzyjcie sobie. Warto. 

Fot. za: termaheat.pl, projekt: Maja Zalewska, Marek Kostykiewicz
Fot. za: termaheat.pl, projekt: Maja Zalewska, Marek Kostykiewicz

Fot. za: termaheat.pl, projekt: Monika Kreft
Fot. za: termaheat.pl, projekt: Bartłomiej Drabik
Fot. za: termaheat.pl, projekt: Bartłomiej Drabik
Pomyśleliście już o tym, że poszłam na łatwiznę i wzięłam wszystko z jednej strony? Otóż nie! Wypraszam sobie. Mam coś więcej. Co powiecie np. na drabinę lub złączki? Nie… nie w warsztacie ;) Zapraszam do Włoch, bo przed Wami TUBES.


Fot. za: tubesradiatori.com
Fot. za: tubesradiatori.com
Dobra, dość tych wycieczek. Wracamy do domu. Tutaj troszkę inna drabina i grzejnik kuchenny, który może być tablicą. I Instal Projekt.


Fot. za: instalprojekt.com.pl
Fot. za: instalprojekt.com.pl
Cieplej Wam? Bo mnie już trochę tak :) Rozgrzałam się przy szukaniu. Dajcie znać czy macie swoich faworytów. 


Do następnego razu,

Kinga

 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl