Geometria wkracza na wesela

8/02/2016

Zdradziłam jakiś czas temu, że geometria to jeden z moich ulubionych weselnych trendów. Lubię prostotę i minimalizm więc daleka jestem od upinania wielkich płacht materiału w oknach, pod sufitem i na stołach. Po prostu nadmiar mnie przytłacza. Nie ukrywam jednak, że odrobina stylu glamour wywołuje blask w moich oczach. W końcu jestem kobietą, a kobiety – jak wiadomo – lubią błyskotki. Wróćmy jednak do tematu, bo geometria to jeden z najfajniejszych motywów przewodnich ostatnich sezonów i pasuje nie tylko na wesela geeków ;)


 
Przezroczyste pudełeczka, zakończone złotą, mosiężną lamówką, zawieszone pod sufitem kanciaste konstrukcje, nietypowe doniczki na sukulenty, piękne ozdoby do włosów i interesujące zdobienia na zaproszeniach to tylko preludium do tego co najlepsze w geometrii. A najlepsze jest to, że jest tak przejrzysta, pasuje do industrialnych wnętrz, lubi się z botaniką, stylem boho i kolorem miedzi i po prostu powala swoją prostotą. Geometryczne realizacje wyśledziłam na zagranicznych blogach, ale z satysfakcją muszę przyznać, że są coraz częstsze w Polsce. To oznacza, że nadmiar pseudoeleganckich upięć i… ogólny nadmiar wszystkiego, zaczął przeszkadzać nie tylko mnie. Mimochodem dodam, że dotyczy to zarówno estetyki jaki i liczby gości. Wesela są coraz mniejsze, bo zapraszamy tych, z którymi rzeczywiście chcemy się bawić, a nie dalekie krewne i koleżanki naszych mam. To sprawia, że mamy mniej stresu, możemy dopracować więcej szczegółów i oszczędzamy pieniądze na podróż poślubną marzeń ;)


Troszkę odeszłam od tematu więc po nieco przydługiej dygresji, powróćmy do sedna tego wpisu, bo muszę udowodnić, że cała ta geometria jest w ogóle warta uwagi. A jest. Na dowód pokażę Wam moje ulubione realizacje. 
Fot. Echard Wheeler Photography, za: ruffledblog.com
Fot. Echard Wheeler Photography, za: ruffledblog.com
Fot. Jane Weber, za: /the-little-wedding-corner.de
Fot. Jane Weber, za: /the-little-wedding-corner.de
Fot. Emily Wren Photography, za: greenweddingshoes.com
Fot. Natalie Bray Photography, za: 100layercake.com
Fot. Justin Lee Images, www.bloglovin.com
Fot. za: intimateweddings.com
Na koniec znalezione w sieci geometryczne DIY, czyli topper na tort, złota ozdoba, np. na stoły, nietypowy bieżnik oraz geometryczne numery na stół do wydruku. Instrukcje dostępne po kliknięciu w obrazek. Bawcie się dobrze ;)  

http://the-little-wedding-corner.de/urban-geometric-diy-cake-topper-aus-messing-von-jane-weber/
Fot. za: the-little-wedding-corner.de

Fot. za: http://somethingturquoise.com
Fot. za: ashandcrafts.com


Co Wy na to?

Kinga Rys. 1 - oryginalna wersja Gilbert tessellation by Claudio Rocchini

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl