Glamping - luksus i natura w jednym

6/27/2016

Nie wszyscy lubią campingi. Fakt, jest taniej, ale ja wolę wyspać się w wygodnym łóżku, niż leżeć zwinięta w śpiwór niczym larwa motyla, przygotowująca się do przeobrażenia. Tym bardziej, jeśli akurat pada i nie jestem pewna, czy po chwili nie będę leżeć w kałuży. Z drugiej jednak strony obserwowanie gwiazd i wdychanie zapachu lata w hotelu? Brzmi raczej słabo… Z tego powodu marzy mi się glamping, czyli to co najlepsze w campingu, podane w luksusowym opakowaniu.

Fot. nightfall.com.au
O glampingu przeczytałam już dość dawno. Pamiętam, że idea przypadła mi do gustu, ale koniec końców przepadła w mojej pamięci, przysypana znaczną ilością pilniejszych i mniej przyjemnych spraw. Wreszcie jednak przyszło lato i zaczęłam wizualizować kolejne pomysły na wakacje, których zapewne znowu nie będę mieć i wróciłam do luksusowych namiotów, które podobno wcale nie są wymysłem naszych czasów, a spadkiem po zamożnych podróżnikach z XX wieku. No tak! Co jak co, ale ciężko z dnia na dzień zmienić styl życia, zacząć gotować samemu i spać na ziemi, kiedy nawet na safari można zabrać ze sobą służbę, najlepsze meble i perskie dywany!

Fot. glamping.com

Wracając jednak do czasów obecnych, pomyślcie tylko jak miło jest czerpać z natury, spacerować, jeździć na rowerze, wspinać się czy nurkować, a następnie wrócić do namiotu, gdzie czeka wygodne łóżko ;) Dla mnie magia i wszystko czego potrzeba. Oczywiście pisząc „do namiotu” mocno spłyciłam temat, bo może to być równie dobrze camper, tipi, domek na drzewie, stodoła, czy nawet mała willa (no i jeszcze mnóstwo innych ;)). Tak samo rozległa jak lista obiektów jest również rozpiętość cen, wśród których łatwo zobaczymy jaką wartość (w wielu przypadkach) ma bycie „glamour”. 

Osobiście jestem oczarowana camperami w stylu retro, ale powiem w sekrecie, że z chęcią spędziłabym noc w domku na drzewie lub w ekstraluksusowej wersji drewnianego domku ;)


Fot. glampig.com
Jeśli szukacie alternatywy na tegoroczny urlop, koniecznie przejrzyjcie glampingową ofertę i bawcie się dobrze ;)

Kinga

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl