Eero Aarnio | Ikony designu dla dzieci

5/31/2016

Wiecie jaki dzisiaj jest dzień? 1 czerwca, czyli DZIEŃ DZIECKA Zastanawiacie się czemu mnie to tak cieszy? Cóż…w każdym z nas coś z dziecka i to jest właśnie idealny, żeby tę dziecięcą radość, wrażliwość i spontaniczność w sobie pielęgnować. W każdym razie ja dzisiaj zamierzam świętować, a dla Was mam kilka Ikon designu autorstwa Eero Aarnio.


Eero Aarnio to fiński (<3) projektant, innowator w zakresie nowoczesnego wzornictwa mebli. Tworzy przedmioty z plastiku o niezwykłym, a jednocześnie prostym kształcie oraz eksperymentuje z żywymi kolorami. W jego dorobku znajduje się też cała kolekcja mebli – zabawek dla dzieci: Puppy, Dino, Trioli, Pingy, Mini Pony, Happy Bird, Wuff i Doggy building block.


Puppy to najpopularniejszy dziecięcy mebel Eero. Piesek powstał w 2005 roku i występuje w czterech wymiarach i kilku kolorach. To zupełne przeciwieństwo nudnych krzesełek. Siedzisko – zwierzak może być użytkowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie dość, że spodoba się dzieciom to jeszcze podkręci wystrój wnętrza. Cena to od 230 do ok. 1 160 zł. 


Dino to postać przyjaznego, skradającego się dinozaura. Poniekąd to również siedzisko, ale tak naprawdę ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia. Zresztą ta zasada dotyczy wszystkich produktów z kolekcji. Pingy to wesoły, grubiutki, bujający się pingwinek. 


Mini Pony to konik - siedzisko o tak uroczym kształcie, że obecnie wzór ten pojawia się na kubkach, zasłonach, pościeli czy scianach w pokojach dziecięcych. 


Happy Bird to ptaszek - siedzisko o maksymalnie prostej formie. Ot dwie kule na drewnianych łapkach, ale to właśnie w tej prostocie tkwi całe piękno. Wuff to trzy w jednym, po pierwsze zabawka, po drugie siedzisko, po trzecie lampka. Tak, świecące krzesełko. 


Doggy natomiast przypomina mi troche te klocki z Tetrisa. Oczywiście to też siedzisko, ale poza tym można je ze sobą łączyć i zbudować wysoką wieżę, której będzie bronił dzielny dinozaur. 


Na koniec zostawiłam Trioli, które uważam za wprost genialny projekt. Wygląda niepozornie, ale kryje wiele możliwości. Może być krzesełkiem o wysokości 37 cm, a po odwróceniu - 27 cm. To nie wszystko! Ile można siedzieć na krzesełku? Otóż Triolii można przewrócić  i bujać się na nim dzięki specjalnie wyprofilowanemu frontowi. Dodatkowo jest rączka, która zapewnia bezpieczeństwo w trakcie zabawy i ułatwia przenoszenie krzesła. Uwielbiam takie wielofunkcyjne mebelki rosnące razem z dzieckiem. Cena to ok. 850 zł. 


Estetyka i wielofunkcyjność mebli dla dzieci Eero Aarnio bardzo do mnie przemawia. Atutem jest również możliwość korzystania z nich w pomieszczeniach, jak i na powietrzu. Prostota, żywe kolory, design w czystej postaci. Ja chętnie przygarnęłabym Puppy, Pony i Trioli. Niestety z dostepnościa w Polsce jest dość ciężko. Podzielcie się Waszymi opiniami. Które przedmioty Wam przypadły do gustu? 

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka!
Angelika

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl