IKONY DESIGNU | KitchenAid

2/03/2016

Wybierając ikonę designu do tego postu zastanawiałam się, co najbardziej kojarzy się z zimą i trwającym karnawałem. Pierwsza myśl - lodówka, w końcu gdzie przechowujemy cały nasz imprezowy ekwipunek. Jednak, kiedy przed weekendowym przyjęciem robiąc ciasto miałam do dyspozycji tylko trzepaczkę (ubicie piany z białek było nie lada wyzwaniem) uznałam, że ten post należy do robota kuchennego. SMEG musi poczekać, czas na najbardziej kultowy robot kuchenny KitchenAid Artisan.

fot. za: Williams-Sonoma

Taylor Swift i KitchenAid w programie Iny Garten, fot. za:  +TSwiftDailyNews 
Martha Stewart i KitchenAid, fot. za kpbs.org
Nigella Lawson i KitchenAid, fot. za dailymail.co.uk
Julia Child i dawna wersja KitchenAid, fot. za nytimes.com
KitchenAid - gwiazda filmowa?

Wystąpił już w wielu programach telewizyjnych (u Nigelli Lawson, Iny Garten czy Marthy Stewart) , filmach (Transformers) i animacjach (The Secret Life of Pets). Znalazł się również w Muzeum Sztuki Użytkowej w Nowym Jorku. To jeden z nielicznych sprzętów AGD, który z dumą postawimy na blacie. KitchenAid narodził się w 1919 roku i przez wiele lat jego wygląd był modyfikowany. Przełomem było zatrudnienie w 1936 roku projektanta Egmonta Arensa. Model Artisan został wprowadzony do sprzedaży w 2001 roku.


Jak działa KitchenAid?

Wykonany jest w całości z metalu, jest miniaturą profesjonalnej maszyny cukierniczej. Cechuje go niezwykła wytrzymałość oraz wielofunkcyjność. KitchenAid jest mikserem planetarnym, co oznacza, że narzędzie obraca się wokół własnej osi i jednocześnie w kierunku przeciwnym po jej obwodzie. Pracuje w 67- punktowym system planetarnego mieszania, co w praktyce oznacza, że nie pozostawia tzw. martwych przestrzeni.
Funkcje KitchenAid, fot. za imgur.com
Do wyboru, do koloru

Obecnie występuje w ponad 20 kolorach, a dzięki wielu akcesoriom potrafi prawie wszystko. Mnie najbardziej przypadł do gustu kolor miedziany i żeliwny. Kinga też jest fanką miedzianego, ale nie pogardziłaby również satynowanym niklem i kakaowym (no może jeszcze wanilią ;)).
KitchenAid w kolorach: miedzianym, satunowanego niklu, kakaowym i żeliwnym. Fot. za sklep.kitchenaid.pl

Które kolory skradły Wasze serca? Ktoś z Was posiada tę ikonę designu w swojej kuchni?
Miłego dnia, Angelika
 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl