City chic, czyli wesele w mieście

2/29/2016

Po wielkich eskapadach na wieś i ogromnej popularności wesel rustykalnych następuje odwrót w stronę miast. To tutaj szukamy ciekawych przestrzeni i plenerów do sesji zdjęciowych, a miejska architektura oraz street art stają się doskonałym tłem do reportaży i plenerów ślubnych dla wszystkich miastoholików takich jak my :)


W Polsce utarło się, że jeśli ślub to w jakimś domu weselnym lub w restauracji. Że najlepiej na uboczu i z dala od ruchu miejskiego. Może w jakimś zameczku lub pałacyku? Ale właściwie czemu? Szczególnie jeżeli zameczek wybudowany został pięć lat temu, jego dziedziniec to cudowna czerwona kostka brukowa, a zamiast fosy, naokoło szczere pola lub droga szybkiego ruchu… No właśnie, przestało brzmieć bajkowo. Za to może być jak z filmu. W mieście.

Dlaczego jak z filmu? Choćby dlatego, że panorama miejska to tło dla wielu ciekawych historii. Każde miasto ma swój niepowtarzalny charakter i klimat. Zarówno te nowoczesne, z piętrzącymi się wieżowcami jak Nowy Jork, te z historyczna zabudową jak Kraków jak i te z duchem industrializmu – np. Katowice. Zresztą, miasto to też doskonała scena. Co chwilę w jego przestrzeni odbywają się performanse, wystawy, powstają nowe murale. Pomiędzy zabytkowymi i kultowymi budynkami wyrastają nowe ikony nowoczesnej architektury. I warto to wykorzystać. Także organizując ślub. Lub chociaż na sesję zdjęciową.

Pozostaje mi tylko zaprezentowanie przykładów, które będą dość przekonujące, aby zdecydować się na taką opcję. A więc oto one. Przykłady z Polski i ze świata.

Genialne wykorzystanie walorów Filharmonii Szczecińskiej na potrzeby ślubnej sesji zdjęciowej.
fot. Grzegorz Sirant, za: grzegorzsirant.pl
Wspaniałe kolorowe tło do zdjęć w formie murali w Manchester i w Londynie. (A może by zrobić to samo w Łodzi?) 
fot. Emma Boileau, za: boho-weddings.com
fot. Frances Sales, za: rockmywedding.co.uk

Zdjęcia z reportaży ze ślubów w miejskim stylu. Może przyjęcie w centrum miasta?
fot. Honey Honey Photography, za: stylemepretty.com
fot. Robert Radifera, za ruffledblog.com
fot. Lisa Devine, za: lovemydress.net
Projekt zaproszeń Miasto Mania pracowni No coś Pięknego!
fot za: nocospieknego.pl
Dla przypomnienia, o wykorzystaniu dziedzictwa industrializmu pisałam tutaj. Tam też znajdziecie ciekawe miejsca na Śląsku oraz świetne przykłady ze świata. Także na dekoracje.  

Do następnego razu,
Kinga


 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl