IKONY DESIGNU | JUICY SALIF

7/31/2015

Słońce przyjemnie grzeje, temperatury rosną - pogoda prawdziwie wakacyjna. I to jest właśnie idealna pora na orzeźwiającą lemoniadę. Lemoniada to cytryna, a jak cytryna to...WYCISKARKA DO CYTRYN. I tym sprytnym sposobem przechodzimy do kolejnej Ikony DESIGN’u.

Mowa oczywiście o najsłynniejszej z wyciskarek - JUICY SALIF Philippe Starck’a.
Projekt został naszkicowany na...poplamionej serwetce, kiedy to francuski projektant zajadał się frutti di mare. Został stworzony dla włoskiej marki ALESSI w 1990 roku.
 
Pinterest
JUICY SALIF jest zrobiona z polerowanego aluminium. Doskonale łączy funkcjonalność, kreatywność i piękno. To wyjątkowa ozdoba kuchennego blatu i nie tylko. Zaskakujące są skojarzenia jakie nasuwa kształt wyciskarki, jedni widzą w niej kałamarnice, inni trójnogiego pająka. Jedno jest pewne, wzbudza wiele emocji.


Aktualnie kultowa wyciskarka do cytryn jest dostępna w trzech kolorach: srebrnym, białym oraz limitowana wersja odlana z brązu z okazji 25 lecia projektu. Cena JUICY SALIF w podstawowych kolorach to ok. 255 zł, limitowana edycja – 4250 zł. Do kupienia TUTU i TU.

Co sądzicie o tej słynnej wyciskarce? I co Wam przypomina jej kontrowersyjny kształt? Ja chętnie bym ją postawiła na kuchennym blacie ;)
Udanego weekendu, Angelika


Kultowe meble, dodatki, sprzęty AGD i RTV, które często widujemy na dużym i małym ekranie, w magazynach, na portalach czy blogach wnętrzarskich. Wspaniałe wzornictwo, które dodaje charakteru i jest zwieńczeniem wystroju niczym wisienka na torcie.

You Might Also Like

2 komentarze

zBLOGowani.pl