Ikony DESIGNU | Egg Chair

6/08/2015

Wyjątkowy kształt i innowacyjna technika wykonania. To wszystko sprawiło, że Egg Chair to niekwestionowany klasyk i najsłynniejsze dzieło Arne Jacobsen.

Tak jak zapowiadałam w poprzednim poście (dawno, dawno temu :/) dzisiaj kilka słów o Egg Chair autorstwa Duńczyka Arne Jacobsena. Powstał w 1958 roku dla Hotelu SAS Royal (obecnie Radisson Blu Royal Hotel)w Kopenhadze. Tylko w pokoju 606 został zachowany oryginalny wystrój autorstwa Jacobsena.Fotel „Jajo” został wykonany innowacyjną, jak na tamte czasy, techniką. Jacobsen pokrył mocny szkielet z pianki poliuretanowej tkaniną czy skórą. Dzięki temu fotel ma wyjątkowy, przypominający rzeźbę, kształt. Baza wykonana jest z satynowanego, polerowanego aluminium.


Oryginalny Egg Chair produkowany jest przez firmę Fritz Hansen. Obecnie występuje w szerokiej gamie kolorystycznej i wielu materiałach obiciowych. Unikalny kształt dający wrażenie prywatności sprawia, że chętnie wybierany jest do przestrzenie publicznych oraz mieszkań prywatnych. Niestety koszt tego ponadczasowego mebla to ok. 20 000zł.


Pasja i dokładność z jaką powstaje Egg Chair w pewnym stopniu tłumaczy jego wysoką cenę. Cały proces przedstawia filmik poniżej:


Co sądzicie o klasyku Jacobsena? Do jakich wnętrz, Waszym zdaniem, pasuje?
Miłego popołudnia, Angelika

Źródła:12, PinterestKultowe meble, dodatki, sprzęty AGD i RTV, które często widujemy na dużym i małym ekranie, w magazynach, na portalach czy blogach wnętrzarskich. Wspaniałe wzornictwo, które dodaje charakteru i jest zwieńczeniem wystroju niczym wisienka na torcie.

You Might Also Like

1 komentarze

zBLOGowani.pl