Wesołego Alleluja i... motyw jajka

4/04/2015
To już kolejne Święta na naszym blogu. Tym razem miało być jednak wiosennie i energetycznie. Co prawda wiosna gdzieś się zgubiła, ale energii zgubić nie zamierzamy.


Kierując się jednak mądrością polskich przysłów tłumaczymy sobie, że śnieg wiosną to nic nowego, bo przecież „kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy trochę lata”. Trochę lata już było, ale w marcu, bo w końcu „w marcu jak w garncu”, to teraz dla urozmaicenia troszkę zimy. Oby niedługo. I tego właśnie życzymy Wam na Święta Wielkanocne. A poza ciepłą pogodą, dużo ciepła rodzinnego, kolorowych zajączków i jajek w koszyczkach, wiele radości, które niesie Zmartwychwstanie, a ponadto zdrowia, energii do świętowania i wypieków, które nie tuczą (jak to w święta). Dla siebie jak zawsze też mamy życzenia:) Uporania się z natłokiem obowiązków i większej ilości wpisów na blogu.


Tymczasem, pozostając w wielkanocnym klimacie, kilka słów o motywie...jajka. Zauważyliście jak często ten kształt zostaje wykorzystywany, np. w designie. Najsłynniejszy projekt to Egg Chair Arne Jacobsena, o którym więcej w kolejnym poście z serii Ikony DESIGN’u. Innym przykładem jest również mebel, OvaliaEgg Chair zaprojektowane przez Henrika Thor-Larsena. O krok dalej poszedł francuski projektant Jean Jullien, który to pomógł zaprojektować bar Le Nid w Nantes (Francja), gdzie krzesła i stoliki przypominają rozbite jajka. A znacie kosmetyczne przykłady? Tak! To oczywiście te popularne gąbeczki do makijażu BeautyBlender oraz kolorowe niczym pisanki balsamy do ust EOS.
Do zobaczenia po Świętach. Nie zapominajcie o nas:) 


Angelika i Kinga

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl