Kilka słów, które mogą odmienić Twoje życie

2/01/2015

Pewnie nie na wszystkich to działa. Część po prostu rzuci okiem i scrolluje dalej. To w zasadzie tylko kilka wyrazów, nic nadzwyczajnego...
O czym mowa?
Cytaty motywacyjne, motta życiowe, inspirujące myśli.
Mam kilka swoich ulubionych, które naprawdę działają. Motywują, inspirują, a w chwilach wszechogarniającego pesymizmu są jak kubeł zimnej wody.


1. Strefa komfortu.
Wyjście ze swojej strefy komfortu to pierwszy krok do zmian, spełnienia marzeń, osiągnięcia tego co niemożliwe. Jednak pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, strach, obawa przed tym co pomyślą inni, czy się nie wygłupimy... Po pierwsze to „TY jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście”, czy faktycznie zdanie tych bliżej nieokreślonych „innych” ma jakieś znaczenie? Poza tym „Wspaniałe rzeczy nigdy nie pochodzą ze strefy komfortu”. Najlepiej zastosować radę Ralpha Emersona „Zawsze rób to czego boisz się zrobić” i nie zastanawiaj się nad wszystkimi „za” i „przeciw” (u mnie zawsze było milion „przeciw”), bo „Jeśli chcesz czegoś czego nigdy nie miałaś/łeś, zrób coś czego nigdy nie zrobiłaś/łeś”. Próbuj nowych rzeczy. Nie oczekuj, że dostaniesz gwiazdkę z nieba, jeśli nigdy nawet nie spojrzysz w górę...”Jeśli TY nic nie zmienisz, nic się nie zmieni” (to zdecydowanie lepiej brzmi i wygląda po angielsku „If YOU change nothing, nothing will change”). To ostatnie to zdecydowanie moje motto na 2015 rok.


2. Czekanie
Kiedyś to zrobię, będzie kiedyś odpowiednia pora, za kilka lat....TERAZ?! Nie, nie.....poczekam, aż coś tam się skończy/zacznie, spadnie meteoryt i świnie zaczną latać. Znacie to ? To takie wygodne odłożyć wszystko na to „kiedyś”, w końcu nie rezygnujemy tylko przesuwamy w czasie, ale kiedyś = nigdy! NOW Or NEVER! (TERAZ albo NIGDY!), bo „Życie jest za krótkie na czekanie”. Zaczęłam dość banalnie, ale nie sposób się z tym nie zgodzić. „Osiągnięcie szczęścia jest możliwe, kiedy przestajesz czekać i wykorzystujesz w pełni moment, w którym teraz jesteś”. Koniec wymówek, zacznij działać, bo DZISIAJ to nie kolejny dzień. To nowe możliwości, nowe szanse, nowy początek. Wykorzystaj to! Każdy dzień się liczy, bo już nigdy nie będziesz miał okazji przeżyć go ponownie. „YOLO You Only Live Once” („Żyjesz tylko raz”). I na koniec mój ulubiony cytat Steva Jobsa „Twój czas jest ograniczony. Nie trać go na życie życiem kogoś innego.”


3. Doceń siebie i to co masz, kochaj to co robisz i nie bój się porażki
Zwykłe „uwierz w siebie” zdecydowanie nie działa, a już na pewno nie na mnie. Marilyn Monroe powiedziała „Zawsze, zawsze, zawsze wierz w siebie, bo jeśli Ty tego nie uwierzysz, to kto to zrobi, kochanie?”. To nieco brutalne, ale prawdziwe. Poza tym „Cokolwiek myślisz o sobie wewnątrz, objawia się na zewnątrz”. Świat doceni Twoje osiągnięcia, zobaczy możliwości, zauważy Ciebie, dopiero kiedy TY to zrobisz. Skoro wiesz jak zacząć i masz wszystko czego do tego potrzebujesz...działaj. Nikt nie lubi kopii, oryginał zawsze jest najlepszy. „Love yourself as much as you want to be loved” („Kochaj siebie tak jak chcesz być kochana/ny”). A jeśli jednak nie masz odwagi iść z podniesioną głową, zastosuj się do słów Oscara De La Renty i „Idź tak jakby trzech mężczyzn szło za Tobą” (słyszałam też wersję z dwoma lwami idącymi obok Ciebie). Pamiętaj o tym co masz, zaakceptuj to i korzystaj z tego. Nie skupiaj się na tym co mają inni, nie znasz ich historii, nie wiesz jak to osiągnęli. ”Ludzie sukcesu nigdy nie martwią się o to co robią inni”, oni robią swoje. Doceniaj najmniejsze rzeczy i bądź za nie wdzięczny. Podejmij wyzwanie 100 szczęśliwych dni , a po tym czasie sam nie będziesz mógł uwierzyć jakie wspaniałe masz życie. Nie obawiaj się porażki, bo „Ten kto upadł i podniósł się jest znacznie silniejszy od tego, który nie upadł nigdy”. Nie zapomnij o pasji, o tym co kochasz „Do what you love, love waht you do” („Rób to co kochasz, kochaj to co robisz”), a jeśli uda Ci się to połączyć z pracą to podobno nie przepracujesz ani jednego dnia. Nie zastanawiaj się nad tym czy potrafisz, Walt Disney powiedział „If you can dream it, you can do it” („Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać). Nie wiem jak Wy, ale ja nie zamierzam się sprzeczać z twórcą najpiękniejszych bajek :)

To wpis trochę inny od pozostałych, sama się dziwię, że powstał. Jednak mam nadzieję, że kogoś z Was zmotywuje. Pamiętajcie, że samo przeczytanie nic nie zmieni, te cytaty mają dodać odwagi do wzięcia spraw we własne ręce.


Trzymam za Was (i za siebie) kciuki! 
Powodzenia, Angelika

You Might Also Like

1 komentarze

zBLOGowani.pl