Ikony DESIGNU | Louis Ghost

2/26/2015


Kultowe meble, dodatki, sprzęty AGD i RTV, które często widujemy na dużym i małym ekranie, w magazynach, na portalach czy blogach wnętrzarskich. Wspaniałe wzornictwo, które dodaje charakteru i jest zwieńczeniem wystroju niczym wisienka na torcie.

Na początek słynny duch, czyli Louis Ghost Philippe'a Starcka.

http://kartellstorela.com/shop/louis-ghost/

Przezroczyste krzesło z podłokietnikami autorstwa francuskiego architekta pojawiło się w 2002 roku. Inspiracją była epoka Ludwika XV. Niemal niewidoczne i niezauważalne, ponadto lekkie i eleganckie. Wykonane z poliwęglanu, co sprawia, że jest wytrzymałe, odporne na wszelkie zadrapania oraz warunki atmosferyczna (te cechy dotyczą oczywiście oryginału J).
Rodzina krzeseł – duchów to nie tylko Louis, ale również Victoria – bez podłokietników, Charles – stołek barowy oraz mały Lou Lou, czyli krzesełko dla dzieci.
Philippe Starck w niezwykły sposób połączył nowoczesność i tradycję. Bez wątpienia w cyklu Ikony DESIGN’u pojawi się jeszcze kilka jego dzieł.
Wszystkie krzesła dostępne są na stronie producenta Kartell. Występują w kilku wersjach kolorystycznych, z nadrukami na oparciach oraz w wariancie nieprzezroczystym. Cena tego najsłynniejszego – Louis – to nieco ponad 1000zł.
 
Pinterest


Pinterest

Mam nadzieję, że kiedyś w moim domu zagości Louis czy Victoria. Co Wy sądzicie o Ghost’ach ? Chcielibyście któregoś na własność?
Angelika 

You Might Also Like

2 komentarze

zBLOGowani.pl