Świąteczna kraina w centrum miasta, czyli bożonarodzeniowe jarmarki

12/22/2014

Kolejny post z serii „ O! CHOINKA!”. Tym razem o Jarmarkach Bożonarodzeniowych !

Migoczące światełka, zapach grzańca i pierników, w tle świąteczne piosenki i mnóstwo różności wyglądających z każdego domku... Uwielbiam jarmarki świąteczne, ten ich magiczny klimat. W tym roku udało mi się odwiedzić dwa, w Krakowie i Wrocławiu. Obydwa wyjątkowe, nie ma co ich ze sobą porównywać, gdyż każdy z nich tworzy inną atmosferę.
Wrocławski jarmark jest naprawdę duży, większy nic w ubiegłym roku, z przepięknymi stoiskami z gorącą czekoladą i grzanym winem, które są podawane w charakterystycznym kubeczku w kształcie buta. Nie wiem czy ktoś z Was już o tym słyszał, ale jarmark we Wrocławiu znalazł się na liście 12 najpiękniejszych w Europie opublikowanej przez amerykański The Huffington Post. To zdecydowanie zasłużone wyróżnienie. Jarmark w Krakowie jest mniejszy, ale równie urokliwy. Kto będzie miał okazje niech koniecznie zobaczy Wystawę Pokonkursową Szopek Krakowskich w Pałacu Krzysztofory, będzie ona dostępna do 22 lutego. Oferta obydwu jarmarków jest porównywalna, królują cuda z piernika, piękna ceramika bolesławiecka, niezliczone ilości ozdób świątecznych, drewniane zabawki, kolorowe lizaki, owoce w czekoladzie i wiele innych. Ceny, wiadomo dużo wyższe niż w zwykłych sklepach, ale przyjemnością jest nawet samo oglądanie tych wszystkich cudowności J A jeśli o oglądaniu mowa, poniżej „kilka” zdjęć z Krakowa i Wrocławia.

Wrocław

Kraków


Wrocławskie kramy nie są już dostępne, ale w Krakowie jarmark potrwa do 26 grudnia. Jeśli ktoś ma szanse odwiedzić któryś z jarmarków niech się nie zastanawia, naprawdę warto!
A na jakich kiermaszach świątecznych Wy byliście? Jakie są Wasze wrażenia?
Pozdrawiam ciepło, AngelikaPS: Czy ktoś z Was próbował na Jarmark we Wrocławiu gofra z ciepłym jabłkiem i cynamonem? Prawda, że to genialne połączenie? 

You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl