Idą Święta, czyli adwentowe dekoracje

11/30/2014

Absolutnie uwielbiam święta Bożego Narodzenia. Czekam na nie cały rok, a pomysły zaczynam zbierać już w październiku (sic!). Możecie być zatem pewni, że ten post to tylko początek świątecznej serii „O! CHOINKA!”.

Do świąt zostały już tylko 4 tygodnie! Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, czyli czas zapalenia pierwszej świecy w adwentowym wieńcu. Wiecie, że każda ze świec ma inne znaczenie ? Pierwsza to pokój, druga – wiara, trzecia – miłość i czwarta – nadzieja. Poniżej kilka „sklepowych” pomysłów, w końcu nie mamy już czasu.
Nieco więcej czasu mamy na zrobienie/kupienie kalendarza adwentowego. Ten najpopularniejszy to bombonierka z czekoladkami. Kto z Was nie pamięta z dzieciństwa codziennego wyjadania słodkości i przekonywania mamy do zjedzenia „tych na jutro”? Ciekawą, ale kosztowną opcją są kalendarze wypełnione miniaturkami kosmetyków. Mają je w swojej ofercie takie marki jak Benefit, Douglas, czy The Body Shop. Niżej propozycje sklepowe do samodzielnego wypełnienia.
Jednak jeśli ktoś miałby ochotę poświęcić trochę czasu i wykonać go samemu zapraszam na szybkie DIY.
Potrzebujemy:
  • 24 małych kopert (ja niestety nie miałam ich, więc swoje odrysowałam z szablonu, powycinałam, pokleiłam...zajęło to dobrą chwilę)
  • dekoracji, czyli co tam macie pod ręką, naklejki, kolorowy papier, mazaki do napisania numerków, ograniczeniem jest tylko wasza wyobraźnia (ja użyłam kolorowych taśm klejących ostatnio kupionych w IKEI i Lidlu)
  • ramy, tablicy korkowej, sznurka, pudełka...w zależności od tego jak chcecie wyeksponować Wasz kalendarz adwentowy (ja akurat miałam tablicę korkową, do której przymocowałam 3 sznurki)
  • coś do przymocowania kopert, możecie użyć dziurkacza i przywiązać je wstążeczkami lub taśmy klejącej i przykleić do ściany w kształcie choinki (ja wykorzystałam klamerki z ceramicznymi pierniczkami z home&you)
  • 24...właśnie co? Tutaj też pełna dowolność, możecie powrzucać do kopert słodkości, drobne prezenty albo na karteczkach napisać motywujący, pozytywny cytat lub pomysły do realizacji na każdy dzień adwentu, np. wieczór filmów świątecznych, pieczenie pierniczków, czy wypad na lodowisko. Możemy też poprosić kogoś o wypełnienie naszego kalendarza, aby później była niespodzianka. 

Tworzenie kalendarza to świetna zabawa, a odkrywanie zawartości kolejnych kopert daje wiele radości. Pamiętajcie: „The creative adult is the child who survived”.
To do dzieła i powodzenia ! Angelika You Might Also Like

0 komentarze

zBLOGowani.pl